[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

توقف موازی‌کاری در روستاها ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه ضمن توجه به مشکلات روستاها، گفت: به جد پیگیر امور روستا‌ها هستیم و با راه اندازی «قرارگاه امور روستاها» در استان از موازی کاری‌ها جلوگیری خواهیم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نشست صمیمی با اعضای بسیج دانشجویی استان، پای انتقادات و پیشنهادات بسیجیان نشست و تأکید کرد: به جد پیگیر امور روستا‌ها هستیم و با راه اندازی «قرارگاه امور روستاها» در استان از موازی کاری جلوگیری خواهیم کرد. نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه هدف گیری اصلی استانداری در روستا‌ها «اشتغال و مسکن» است، خاطرنشان کرد: با عملکرد صحیح در این دو حوزه رونق در روستا‌ها ایجاد خواهد شد و در کنار آن خدمات رفاهی نظیر آب، برق، جاده و... گام‌های بعدی است. دکتر ایمانیه ضمن اشاره به پیگیری امور مسکن روستا‌ها از بنیاد مسکن گفت: با توافق انجام شده، بازسازی دوساله مسکن فرسوده در دستور کار خواهد گرفت و طرح هادی و مسکن روستا‌ها با برنامه ریزی جدید و افزایش نیرو تا پایان ۱۴۰۲ تمام شود.
استاندار فارس از تدوین مکانیزم نظارتی بر عملکرد شورا‌ها و دهیار‌ها خبر داد و اظهار کرد: سهم بالاتری برای روستا‌ها در شورای برنامه ریزی استان در نظر خواهیم گرفت. وی با تأکید بر اینکه الحاق روستا‌های اطراف شیراز را سریع تر تعیین تکلیف می‌کنیم، گفت: فاضلاب خانگی، گردشگری و بوم گردی روستایی پیگیری ویژه خواهد شد.
نماینده عالی دولت در فارس در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در خصوص پیوند بین دانشگاه و صنعت، ضمن گله مندی از مسئولان دانشگاه‌های استان، گفت: آمادگی کامل داریم که صنعتی بدون استفاده از دانشگاه راه اندازی نشود؛ اما متأسفانه دانشگاه‌ها از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند. بنابراین توان موظف کردن صنعت برای همکاری با دانشگاه‌ها را از طرق مختلف داریم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه از ایده‌ها و پیشنهادات دانشجویان در حوزه صنعت، گردشگری و انرژی استقبال خواهیم کرد، بیان داشت: هفته گذشته توافقی بین وزیر علوم و مجموعه استانداری صورت گرفت و مشکل خوابگاه شهید مفتح با واگذاری اعتبارات به دانشگاه شیراز حل خواهد شد. نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه ۶۰۰ نفر از بسیج اصناف برای نظارت بر بازار به‌کارگیری شده اند، اضافه کرد: مبارزه با گران‌فروشی در دستور کار استانداری فارس برای آرامش و ثبات است؛ بنابراین امیدواریم با همکاری دستگاه‌های نظارتی شاهد بهبود بازار باشیم. دکتر ایمانیه «آب» را اولویت اول استان فارس اعلام کرد و افزود: شبکه‌های فاضلاب شهر‌ها و استفاده از پساب آن برای صنعت یکی از راهکار‌های مقابله با کم آبی بود؛ بنابراین قرارداد صنایع استان با شهرداری‌ها توسط آبفا در حال پیگیری است. 
استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد: سه خط انتقال آب از خلیج فارس برای استان در حال پیگیری است و با هماهنگی با سازمان محیط زیست کشور مجوز‌های لازم اخذ شده که در این راستا خط یکم انتقال آب از خلیج از سمت لامرد در حال احداث است. 
دکتر ایمانیه با بیان اینکه ۵۰۰ روستای استان دارای تنش یا بحران آبی است، اظهار کرد: با کمک قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه فجر برای طی ۱۰ ماه آینده برای بیش از ۳۰۰ روستا طرح آب‌رسانی اجرا می‌شود. وی مصرف آب در کشت گلخانه ای را بسیار پایین اعلام کرد و بیان داشت: طی قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) چهارهزار هکتار به ظرفیت کشت گلخانه ای اضافه خواهد شد؛ تکمیل شبکه‌های پایین‌دستی سدهای استان نیز یکی از اقدامات در حال انجام برای مقابله با کم آبی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی