[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۲۹هزار و ۴۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۶هزار و ۸۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی، از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۴۷هزار و ۵۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۶هزار و ۹۵۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۱هزار و ۹۹۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹هزار و ۸۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: با بستری ۵۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۱۷هزار و ۶۶۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۵۰هزار و ۶۹۳ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۱۱هزار و ۱۵۶ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۱۲هزار و ۹۱۴ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۲۶هزار و ۶۲۳ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی