[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

تمرکز بر گردشگری و کشاورزی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدمهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از پیگیری‌های انجام شده در حوزه انتخابیه خود، گفت: بر اساس پتانسیل‌ها و مطالبات مردمی که در حوزه انتخابیه اینجانب وجود دارد و همچنین اولویت‌هایی که بر اساس نظرات کارشناسی صاحب نظران و مدیران دستگاه‌ها در طول این دو سال به دست آوردیم، سعی ما بر این بود که نیازهای مناطق مختلف را جمع آوری کرده و بر اساس مشکلات موجود این نیازها را اصلاح کنیم. نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مصوبه حمایتی مجلس از عشایر در آخرین روزهای بررسی بودجه 1401، عنوان کرد: در آخرین جلسات بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ با توجه به مشکلات عدیده عشایر کشور و پیگیری‌ها و جلسات مشترکی که توسط نمایندگان مناطق عشایر نشین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در نهایت برای رفع مشکلات راه‌ها و آب‌رسانی به عشایر کشور در بودجه ۱۴۰۱ مصوبه‌ای مهم اضافه شد و به تصویب نمایندگان رسید.
بررسی ایمن‌سازی جاده‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس
نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی افزود: بزرگ‌ترین مشکل منطقه ما مشکل راه‌ها و جاده‌هاست که از امنیت لازم برخوردار نیستند. با توجه به اینکه در مسیر محور شیراز به عسلویه قرار دارند، به خصوص شهرستان فیروزآباد و فراشبند، حجم بالای ترافیکی عملاً باعث شده که امنیت لازم را نداشته باشیم و از طرفی از راه‌های ریلی و هوایی نیز بی بهره هستیم و این ناامنی در راه‌ها ما را در جذب سرمایه گذاران ناکام گذاشته است. با وزیر راه و شهرسازی جلساتی در این راستا داشته‌ایم تا شاهد بهبود وضعیت ناامنی جاده‌های حوزه انتخابیه باشیم.
اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای سدهای فارس کافی نیست
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم تأکید کرد: اقتصاد حوزه انتخابیه اینجانب فلج شده است. با توجه به وجود سه سد ارزشمند سلمان فارسی، هایقر و فیروزآباد در این منطقه، بزرگ‌ترین مشکلات این سدها عدم احداث کانال‌ها و مدیریت آب برای کشاورزان بوده که تاکنون صورت نگرفته است. البته رئیس جمهور در سفر اخیر خود اعتباراتی را برای احداث کانال‌هایی در نظر گرفتند، اما کافی نیست و به نظر می‌رسد که پروژه ناقص اجرا می‌شود.
قطب اقتصاد کشور، «فارس» را دریابید
رئیس فراکسیون ورزش مجلس یادآور شد: استان فارس قطب اقتصاد کشور به لحاظ کشاورزی محسوب می‌شود؛ زیرا دارای مرغوب‌ترین نخیلات خرماست. از لحاظ مرکبات نیز رتبه یک را در کشور داریم، اما متأسفانه به دلیل نبود سرمایه گذار و عدم احداث صنایع تبدیلی در این منطقه، همچنین سردخانه‌هایی برای فریز محصولات تولیدی و رساندن به موقع آنها به دست مصرف کنندگان، باعث بروز مشکلات زیادی در این منطقه شده است. 
فرش دستباف عشایری قشقایی، فرصت استثنایی برای استان فارس
نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: دو صنعت بسیار خوب گردشگری و کشاورزی در این منطقه فعال هستند. در بخش میراث فرهنگی ما ظرفیت بسیار بزرگی داریم که مهم‌ترین این ظرفیت فرش دستباف عشایری قشقایی است که ثبت ملی شده است. اگر این دو صنعت مورد توجه قرار گیرد و احیا شود، شعار سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین که مدنظر مقام معظم رهبری است، عملاً اجرا خواهد شد. البته مصوباتی در خصوص این منطقه صورت گرفته که کامل نیست. وی در ادامه افزود: در حوزه ورزش به دلیل نبود زیرساخت‌های ورزشی استعدادهای این منطقه نادیده گرفته شده و به بیراهه می‌روند. امیدواریم در دولت آقای رئیسی شاهد توزیع عادلانه منابع باشیم و استعدادها در حوزه ورزش و اشتغال‌زایی مورد توجه قرار بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی