[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

آموزش و پژوهش موردتوجه مرکز وکلا باشد ، روزنامه شیراز نوین

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس و رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، احکام اعضای هیئت مدیره این مرکز در استان فارس اعطا شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، در این مراسم که به منظور تکریم و معارفه هیئت مدیره سابق و جدید مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده استان فارس برگزار شد، رئیس کل دادگستری فارس بیان داشت: فرصت خدمت به مردم بسیار کوتاه و گذراست؛ بنابراین این فرصت طلایی ایجاد شده را غنیمت دانسته و نهایت بهره‌مندی در ارائه خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه کار قرار دهید.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با تأکید بر اینکه وکالت و کارشناسی دو بازوی دستگاه قضایی در راستای تحقق عدالت است، گفت: حرکت در چهارچوب قانون و برنامه‌های تدوین شده یکی از توجهات اعضای جدید باشد.
وی در توصیه‌های خود به هیئت مدیره جدید مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان فارس، همدلی و ایجاد فضایی صمیمی و تمرکز بر خدمت و ایجاد شیوه‌های نوین خدمت رسانی و طرح‌های مبتکرانه را موردتأکید قرار داد و تصریح کرد: این مرکز در استان فارس از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و هیئت مدیره جدید باید تلاش کنند تا استان فارس جایگاه خود را در قله حفظ کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه به موضوع آموزش و ضرورت نگاه حرفه ای به آموزش‌های ضمن خدمت و منطبق شدن جامعه حقوقی و کارشناسی با علوم جدید اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به تنوع و سرعت پیشرفت علوم گوناگون، آموزش و پژوهش از جمله امور مهم و اولویت دار مجموعه مرکز و کلا و کارشناسان استان باشد.
رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین خواستار همکاری متقابل اعضای هیئت مدیره جدید مرکز با هیئت نظارت و هاهنگی امور مندرج در دستورالعمل‌های ابلاغی شد و افزود: این امر کمک شایانی به حفظ شأن و جایگاه وکالت و کارشناسی می‌کند؛ چراکه این امر مهم یکی از دغدغه‌های ما در مجموعه قضایی است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی همچنین تصریح کرد: وکلا و مشاوران خانواده به حساسیت پرونده‌ها در حوزه محاکم خانواده توجه ویژه ای داشته باشند و تلاش کنند اصلاح بین طرفین دعاوی را در اولویت اول خود قرار دهند تا از ایجاد پرونده‌های متعدد در حواشی دعاوی خانوادگی جلوگیری شود.
در ادامه این مراسم رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه وکالت معاضدتی و تسخیری را مبنای کار وکلای این مرکز خواند و بیان داشت: یکی از فلسفه‌های وجودی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، دسترسی آسان مردم به خدمات قضایی از جمله وکالت و کارشناسی است.
حسن عبدلیان‌پور در پی تأکیدات و دستورات رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: اکنون مقدمات آغاز به کار و عملیاتی شدن «سامانه هوشمند ارجاع کارشناسی» فراهم ‌شده و تکمیل این سامانه در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد و با استفاده از این سامانه می‌توانیم شاهد نظام ارجاع عادلانه کارشناسی در سراسر 
کشور باشیم.
گفتنی است در پایان این مراسم ضمن اعطای احکام اعضای منتخب جدید هیئت مدیره مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در استان فارس توسط رئیس کل دادگستری استان، انتخابات رئیس و اعضای هیئت رئیسه این دو مجموعه نیز برگزار شد و اعضای جدید به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی