[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

جهش عمرانی با پروژه‌های ستاره‌دار، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز گفت: توسعه همه جانبه و عدالت محور با اجرای پروژه‌های عمرانی در دستور کار کمیسیون عمران شورا قرار دارد.
علیرضا اسکندری در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی، با تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنین(ع) گفت:  در تقویم کاری شورا و کمیسیون عمران، اجرای 45 پروژه تا سال 1404 برای شهر شیراز برنامه ریزی شده است که 8 پروژه با اهمیت ویژه و ستاره دار مشتمل بر پروژه‌های شمال غرب گویم، حضرتی، نواب صفوی، جام جم، میثم، بزرگ‌راه سردار شهید سلیمانی و تقاطع قصردشت گنجانده شده است.
او با اشاره به اینکه در متمم بودجه سال 1400 و بودجه 1401 شاهد جهش در بودجه عمرانی برای اقدامات شهرداری در اجرای سیاست‌گذاری شورای شهر بودیم، افزود: انتظار می‌رود با حجم تکالیف عمرانی و اهتمام بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به عنوان سرمایه‌های شهر، شهردار و مجموعه شهرداری شیراز با شتاب بیشتری بر مسیر ریل گذاری شده کمیسیون عمران اقدام کنند تا کلان شهر شیراز از مسیر توسعه باز نماند. اسکندری تصریح کرد: در طول 9 ماه از عملکرد کمیسیون عمران شورا حسب وظیفه و براساس نیازسنجی شهر شیراز تاکنون تعداد 38 طرح از کمیسیون عمران به عنوان تکالیف به شهرداری ابلاغ شده و همچنین تعداد 22 طرح از کمیسیون جزء مصوبات شورای شهر جهت پیگیری و اجرا به شهرداری شیراز محول گردید. اجرای پل شیشه ای علی بن حمزه در محور عرفان، پروژه باغ ملی، پروژه آتش نشانی گویم، پروژه فرهنگ‌سرای معلولین، سامان‌دهی رودخانه خشک و چنار راهدار، پروژه سامان‌دهی و تعریض محور گویم، تقاطع جمهوری، پروژه سردار سپهبد شهید سلیمانی، پروژه سینما جوان و بررسی عملکرد سامانه PMS و ارتقای کیفیت آسفالت، بخشی از تصمیمات کمیسیون عمران شورای شهر شیراز بود که اسکندری به آن اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها و تصمیم‌ها را کمیسیون به عنوان نقشه راه برای توسعه شهر به شهرداری ابلاغ کرده و منتظر ارائه گزارش عملکرد شهرداری هستیم. اسکندری با بااهمیت خواندن سامان‌دهی محور گویم بعد از افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان گفت: با توجه به اخبار پیشرفت عملیات اجرایی آزادراه شیراز- اصفهان و افتتاح این پروژه در آینده نزدیک و انتقال ترافیک ورودی این آزادراه به محور شمال‌غرب، همچنین ایجاد ترافیک ناشی از تعطیلات آخر هفته در این مسیر، تصمیم بر این شد که سامان‌دهی ورودی محور شمال غرب گویم در لیست پروژه ستاره‌دار شورا قرار بگیرد و شهرداری نسبت به تملک و اجرا اقدام نماید. 
اسکندری با بیان اینکه به شهروندان اعلام می‌کنیم سامان‌دهی این محور علاج پیش از واقع است، عنوان کرد: با سامان‌دهی این محور مجبور نیستیم مسافران آزادراه کریدور شمال به جنوب کشور را در پشت دروازه‌های شهر در ترافیک معطل نگه داریم. از سوی دیگر با سامان‌دهی این محور ساکنان اقمار محور گویم و شهروندانی را که قصد عبور از این مسیر جهت تردد به سمت شهرهای شمال استان را دارند، با حجم ترافیک زیاد آزرده‌خاطر نمی‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی