[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

چالش عجیب برای فدراسیون و اسکوچیچ در راه آماده‌سازی تیم‌ملی، روزنامه شیراز نوین

از مهمترین دغدغه‌های فدراسیون فوتبال برای آماده سازی تیم ملی در جام جهانی فراهم کردن بازی‌های تدارکاتی است. 
اسکوچیچ سرمربی تیم ملی هم درخواست 5 بازی تدارکاتی را در دو فیفادی در خرداد و شهریور دارد اما باید دید فدراسیون فوتبال برای برآورده کردن خواسته‌های سرمربی کرواتش تا چه میزان موفق است. 
همان طور که از قبل قرعه کشی جام جهانی مشخص بود اکثر تیم‌های حاضر در قطر برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با چالشی عجیب روبه‌رو هستند که البته این وضعیت برای فدراسیون ایران می‌تواند پیچیده‌تر هم باشد. 
فیفا برای آماده سازی تیم‌ها در قطر در ماه ژوئن (خرداد) و سپتامبر(شهریور و مهر) برگزاری 6 بازی در روزهای فیفا را در نظر گرفته است اما مسئله مهم این است که درست در روزهای فیفا تیم‌های اروپایی و البته آمریکای جنوبی درگیر مسابقات مقدماتی جام ملتها هستند و عملاً فدراسیون‌هایی مثل ایران برای مذاکره و رایزنی با تیم‌های مطرح اروپایی دستشان بسته است.
حتی برگزاری بازی دوستانه با تیم‌های آفریقایی هم سخت است چون آن‌ها هم درگیر رقابت‌های مقدماتی جام ملتها هستند. با این شرایطی که پیش روی فدراسیون فوتبال است تدارک دیدن بازی با تیم‌های اسم و رسم دار کار راحتی نیست. 
در حال حاضر برای اردوی خرداد که در قطر برگزار می‌شود برگزاری بازی با نیوزلند پشت درهای بسته فراهم شده است اما اینکه شاگردان اسکوچیچ بتوانند در این اردو با تیم‌های دیگری هم روبه‌رو شوند موضوعی است که روزهای آینده مشخص می‌شود. فدراسیون درحال رایزنی است که بتواند طبق خواسته اسکوچیچ در دو فیفادی پیش رو هر 5 بازی تدارکاتی را فراهم کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی