[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ایران به دنبال جاودانگی استراتژی اسکوچیچ؛ بازی با دو مهاجم در دوحه، روزنامه شیراز نوین

شروع درخشش سردار آزمون در ترکیب بایرلورکوزن و تداوم حضور مؤثر مهدی طارمی ‌در رأس خط حمله پورتو در ماه‌های منتهی به جام جهانی خبرخوشحال کننده‌ای برای فوتبال ایران و البته اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی است.
بی دلیل نیست که مربی کروات تأکید به حضور همزمان سردار آزمون و مهدی طارمی ‌در خط حمله تیم ملی فوتبال ایران دارد و زمانی که یکی از این دو مهاجم بنا به هر دلیلی در ترکیب تیم ملی قرار نمی‌گیرد ایران را تنها با یک مهاجم به میدان می‌فرستد. این اتفاق در بازی‌های مقدماتی جام جهانی به دفعات رخ داد و تنها در بازی با لبنان و در غیاب مهدی طارمی، الهیار صیادمنش جانشین او و زوج سردار آزمون شد.
نمایش فوق‌العاده سردار آزمون در ترکیب بایر و همچنین مهدی طارمی ‌در ترکیب پورتو بدون شک اسکوچیچ را مجاب خواهد کرد که در جام جهانی قطر با دو مهاجم بازی کند. البته در جام جهانی پیشین هم این دو بازیکن در ترکیب تیم ملی بودند اما تیم ملی با یک مهاجم بازی می‌کرد چرا که سردار در رأس و مهدی به عنوان وینگر به میدان می‌رفت اما قابل پیش‌بینی است مربی کروات از هر دو مهاجم در خط حمله بهره ببرد. همان طور که اشاره شد اسکوچیچ در هیچ یک از بازی‌های مقدماتی از این دو در پست وینگر استفاده نکرده و تأکید کامل دارد که این دو بهترین بازیکنان برای تشکیل زوج خط حمله تیم ملی هستند تا جایی که در غیاب یکی از این دو، تیم ملی را با یک مهاجم روانه میدان می‌کند. بازی تیم ملی در دوحه با دو مهاجم؛ این به  تیم ملی اعتماد به نفس می‌دهد و برای همه این مأموریت را روشن می‌کند که تیم ملی به دنبال صعود به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی است. اتفاقی که در صورت رخداد برای اولین بار خواهد بود و اسکوچیچ و شاگردانش را جاودانه خواهد کرد. اگرچه که تیم ملی در اولین مصاف با انگلیس مسابقه خواهد داد که یکی از بهترین‌های جهان و مدعی قهرمانی در دوحه است اما تیم ملی در دو بازی بعدی به مصاف آمریکا و یکی از تیم‌های ولز، اسکاتلند و یا اوکراین خواهد رفت و برای رسیدن به هدف باید در این دو دیدار تهاجمی ‌بازی کند و چه بهتر که این شیوه یعنی بازی با دو مهاجم را در بازی نخست پیاده کند.
نکته مهم دیگر که امروز در فوتبال سیستم معنی ندارد و فاصله بین بازیکنان است که منجر به موفقیت یک تیم در زمین بازی می‌شود؛ تیم ملی با شیوه 2-4-4 می‌تواند در برابر انگلیس خوب دفاع کند و با استفاده از ضد حملات به هدفی که در ذهن دارد دست پیدا کند. حضور مهدی طارمی ‌و سردار آزمون در جام جهانی قبلی به خوبی این مسئله را نشان داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی