[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

قهرمان شیرازی کشتی فرنگی : حالا نوبت درخشش در رده بزرگ‌سالان است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
امیررضا ده‌بزرگی از آینده دارترین ورزشکاران استان فارس به شمار می‌رود.  وی سال گذشته در روسیه به عنوان قهرمانی و نشان طلای رقابت‌های جوانان جهان دست یافت و حالا یکی از امیدهای اصلی حضور در رقابت‌های بزرگ آسیایی است.
ده بزرگی ملی پوش وزن 55 کیلوگرم تیم کشتی فرنگی درباره کسب مدال طلا در سال گذشته گفت: از اینکه توانستم در روزگار سختی که مردم ایران به دلیل کرونا با آن مواجه بودند، با کسب مدال طلای جهان ذره‌ای دلشان را شاد کنم، خیلی خوشحال بودم. خدا را شکر می‌کنم که در وضعیت سختی که مردم ایران به دلیل کرونا داشتند و درگیر این بیماری بودند، با مدال طلا، ذره‌ای دلشان را شاد کردم و امیدوارم در مسابقات بعدی هم بتوانم خوش رنگ ترین مدال‌ها را بار دیگر برای ایران کسب کنم.
قهرمان وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی جوانان جهان با اشاره به هدفش برای این مسابقات، اظهار داشت: قبل از اینکه به مسابقات روسیه بیایم با خودم عهد کردم که با طلا به ایران برگردم و با کسب این مدال یک گام بزرگ برای طلای المپیک 2024 پاریس برداشتم.
ده بزرگی با بیان اینکه برای کسب مدال المپیک راه طولانی و سختی را در پیش دارد، تأکید کرد: کار سخت است اما هیچ تلاش و زحمتی بدون نتیجه نمی‌ماند و امیدوارم با تمرین‌هایی که انجام می‌دهم، همین روند رو به جلو را ادامه بدهم.
ده بزرگی با بیان سختی‌های زیادی که برای کسب مدال طلای جوانان جهان کشیده است، خاطر نشان کرد: پس از اینکه در سال 2019، طلای نوجوانان جهان را گرفتم، با آمدن کرونا مسابقات لغو شد و یک سال و نیم از رقابت‌ها دور بودم، در این فاصله زمانی با کار روی ضعف‌هایم، آن‌ها را تبدیل به نقطه قوت کردم و  ان شاء الله بعد از این مدال در رده بزرگ‌سالان کشتی بگیرم.
شیوع کرونا، ورزشکاران را ماه‌ها از تمرین دور کرد ولی حالا یک سالی می‌شود که شرایط رفته رفته عادی شده است. ده بزرگی در این باره می‌گوید: زمانی که کرونا آمد، تا هفت هشت ماه هیچ تمرینی نداشتیم و مجبور بودیم که آمادگی‌مان را با دو و میدانی و کوهنوردی حفظ کنیم. پس از حدود یک سال مجوز تمرینات روی تشک صادر شد اما  دوباره سخت‌گیری‌ها زیاد شد و برای حفظ آمادگی بدنی مجبور بودیم به کوه و تپه برویم.
وی درباره آسیب‌هایی که کرونا به کشتی وارد کرد می‌گوید: کشتی‌گیرانی که در سطح حرفه‌ای کار می‌کنند، به‌صورت جسته و گریخته توانستند تمرینات روی تشک را در این مدت انجام دهند اما اکثر کشتی‌گیران نتوانستند تمرین کنند و از طرفی، خیلی از بچه‌هایی هم که تازه می‌خواستند وارد عرصه کشتی شوند، به‌خاطر مخالفت خانواده‌هایشان، نتوانستند، برای همین استقبال از کشتی در دو سال اخیر بسیار کم بوده است.
این قهرمان شیرازی درباره چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رقابت‌های مختلف گفت: قبل از مسابقات، تمامی تیم‌ها موظف بودند که تست کرونا را انجام دهند و 72 ساعت قبل از آغاز رقابت‌ها، جواب تست را به مسئولان برگزاری ارائه بدهند. همچنین یک روز قبل از وزن‌کشی هم، در شهر میزبان رقابت‌ها مجدداً تست دیگری از همه شرکت‌کننده‌ها گرفتند.
وی درباره افتخاراتش هم گفت: در این نزدیک به 13 سالی که به صورت حرفه‌ای کشتی می‌گیرم، به جز قهرمانی سال گذشته جوانان جهان در روسیه، دوبار مدال طلای مسابقات نوجوانان آسیا را کسب کردم، مدال برنز جام کازارا شویلی گرجستان، طلای مسابقات پیروزی ترکیه، مدال طلای بازی‌های المپیک جوانان آرژانتین در سال 2018 و مدال طلای نوجوانان جهان بلغارستان را کسب کرده‌ام. در مجموع عملکرد خوبی در رده‌های سنی مختلف داشته‌ام اما حالا نوبت درخشش در عرصه بزرگ‌سالان است.
ده‌بزرگی درباره میزان رسیدگی و توجه مسئولان به قهرمانانی چون خودش گفت: متأسفانه به جز مسئولان هیئت کشتی، مسئول دیگری سراغ ما را نمی‌گیرد، فقط هیئت است که در حد توانش از قهرمانان حمایت می‌کند. او الگوی خود را امید نوروزی، قهرمان شیرازی المپیک معرفی کرد و گفت: پهلوان نوروزی از هر نظر الگوی ما هستند و من برای اینکه بتوانم افتخارات او را تکرار کنم، باید خیلی بیشتر از این‌ها تلاش کنم.  برای راهیابی به مسابقات المپیک باید شبانه‌روزی تلاش کنم.
امیررضا ده‌بزرگی در پایان گفت: باید از مربیانم آقایان نظام حسینی و ایرج نوروزی که تمام وقت پیگیر کارهای کشتی‌گیران هستند تشکر کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی