[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

اتمام اجرای نقاشی دیواری فرصت شیرازی، روزنامه شیراز نوین

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: به‌منظور افزایش زیبایی‌های بصری، جداره خیابان فرصت شیرازی منقش به نقاشی فرصت شیرازی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فصای سبز شهری شهرداری شیراز، روح الله مظفری با اشاره به اینکه یکی از ارکان‌ زیباسازی در شهر، نقاشی‌های دیواری به‌حساب می‌آیند، گفت: نقاشی دیواری موجب زیبایی شهر و تزریق شادابی و نشاط به شهروندان شده و تداعی‌کننده خاطراتی برای تماشاگران می‌باشند.
روح الله مظفری با بیان اینکه نقاشی خیابانی ظاهر خشک شهر را به محیطی شاداب و روحیه‌بخش تبدیل می‌کند، اظهار داشت: نقاشی فرصت شیرازی به متراژ ۳۲۰ مترمربع در محدوده شهرداری منطقه هفت شهرداری در بولوار فرصت شیرازی با رنگ آکرولیک اجرا شده است.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری افزود: این نقاشی‌ها، ظاهر خشک و بی‌روح شهر که پر از تبلیغات گیج‌کننده شده است را به محیطی رنگی و آرامش‌بخش تبدیل می‌کند و همین امر در کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی تأثیرگذار است. لازم به ذکر است میرزا محمد نصیرالحسینی (زاده۱۲۳۳- درگذشته ۱۲۹۹ خورشیدی) ملقب به فرصت شیرازی شاعر، نویسنده، نقاش، سیاح، موسیقی دان و ادیب اهل شیراز بوده که آثاری چون دریای کبیر، شطرنجیه، اشکال المیزان، بحور الاحسان، مثنوی هجرنامه و آثار عجم توسط وی تألیف گردیده و آرامگاه وی در جوار آرامگاه حافظ شیرازی قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی