[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

از هر ظرفیتی برای رفع موانع سرمایه‌گذاران بهره گرفته شود، روزنامه شیراز نوین

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: می‌بایست از تمام ظرفیت خود برای جذب سرمایه‌گذار و رفع بوروکراسی‌های اداری جهت تسهیل کار سرمایه‌گذاران بهره بگیریم.
جواد واحدی در آیین معارفه مدیرکل میراث فرهنگی فارس در شیراز، شاخص سازی و اشتغال‌آفرینی و دانش‌بنیان کردن حوزه گردشگری و صنایع دستی را از اهداف این وزارتخانه دانست و عنوان کرد: شعار سال باید در حوزه گردشگری و صنایع دستی متبلور شود. در حوزه زیرساختی هم امسال مجلس کمک شایانی برای ایجاد زیرساخت هتل و گردشگری کرد. حتی این پیشنهاد داده شد که اگر برخی وزارتخانه‌ها نتوانستند تسهیلات را در حوزه خود جذب کنند، این تسهیلات به حوزه گردشگری تزریق شود تا حوزه گردشگری فعال‌تر شود.
واحدی تأکید کرد: در حوزه زیرساختی هر میزان وام یا تسهیلات که قرار است در اختیار سرمایه گذار گذاشته شود، به وزارتخانه اعلام می‌شود؛ چراکه نگاه وزیر میراث فرهنگی به استان‌ها نگاه ویژه ای است. معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه کرونا ضربه سنگینی به حوزه گردشگری وارد کرد، گفت: امیدواریم بتوانیم با بهتر شدن شرایط بیماری شاهد رونق گردشگری در کشور و استان فارس باشیم.
این مقام مسئول در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه استان فارس استانی برجسته در همه امور است و مسئولان استان فارس از طریق گردشگری می‌توانند موجب تحول استان شوند، ادامه داد: مسئولان استانی و کشوری باید از ظرفیت استان فارس در حوزه گردشگری بهره ببرند و زمینه تقویت حوزه گردشگری و حتی گردشگری مذهبی را فراهم کنند.
وی افزود: با توجه به قدمت استان فارس در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و برخورداری این استان از بیش از سه‌هزار اثر تاریخی می‌توانیم گام‌های بلندی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برداریم. واحدی با اعتقاد به اینکه استان فارس می‌توان نماد برای سایر استان‌ها باشد، گفت: با برنامه‌ریزی مدون و منسجم می‌توانیم استان‌های دیگر را تشویق و ترغیب کنیم تا این استان‌ها هم مانند فارس به معرفی و تقویت جاذبه‌های فارس بپردازند. 
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: خوشبختانه استان فارس از ظرفیت‌های بالایی در حوزه سرمایه‌گذاری برخوردار است و کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه بسیاری برای سرمایه‌گذاری در استان فارس دارند. وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاران متعددی در این استان سرمایه گذاری کرده‌اند و گام‌های مؤثری در این عرصه برداشته شده است. می‌بایست از تمام پتانسیل خود برای جذب سرمایه‌گذار و رفع بوروکراسی‌های اداری جهت تسهیل کار سرمایه‌گذاران بهره بگیریم.
واحدی گفت: وزارت میراث تمام اختیارات را احصا کرده است و از زمانی که تفویض اختیار به مدیران کل داده شده، به نظر می‌رسد که قطار توسعه گردشگری راه افتاده که امید است سرعت این قطار در استان فارس بیشتر باشد. وی بر اهمیت تعامل، همکاری و هم افزایی بین دستگاهی تأکید کرد و گفت: حوزه گردشگری یک ظرفیت مغفول داشت و آن هم بحث اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و رسانه‌ها بود. واحدی در رابطه با انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: گزینه‌های متعددی برای انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی فارس بررسی شد و برخی تخصص خوبی داشتند، اما در حوزه اجرا ضعیف بودند. انتخاب مدیرکل بر اساس شناخت، تخصص، داشتن احاطه مدیریتی بر سازمان و میزان تعاملات فرد صورت گرفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی