[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نقش رسانه‌ها در توسعه ورزش بی بدیل است، روزنامه شیراز نوین

دکتر حیدر صفرپور در نشست خبری با خبرنگاران بر اهمیت نقش آفرینی رسانه‌ها در توسعه و رشد ورزش استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس عصر دوشنبه ۵ اردیبهشت در یک نشست خبری با بیان نقش رسانه‌ها در ورزش استان گفت: رسانه و خبرنگاران در عرصه ورزش می‌توانند با مطالبه‌گری از ورزش و برای ورزش زمینه ساز توسعه، رشد و اصلاح امور ورزش شوند.
دکتر حیدر صفرپور، با اشاره به اینکه سه ماه از زمان سکانداری‌اش در اداره کل ورزش و جوانان فارس می‌گذرد، بازگرداندن اعتبار حداکثری به این اداره کل را جزو برنامه‌های مهم بیان و خاطرنشان کرد که توسعه ورزش در ابعاد مختلف نیازمند اعتبار کافی و هم افزایی بین دستگاهی است.
او با اشاره به وجود ۵۱ هیئت ورزشی در استانی و ۸۵۵ هیئت ورزشی شهرستانی و اداره‌های ورزش و جوانان در شهرستان‌های ۳۷ گانه فارس، گفت: در بحث جوانان به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های این اداره کل و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و ساماندهی در سه بحث ازدواج، اشتغال و مسکن هستیم.
مقوله‌های بین دستگاهی منجر به توفیق نمی‌شود
صفرپور با بیان اینکه مسائل جوانان در کشور یک مقوله بین دستگاهی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: هر وقت مقوله‌ای بین دستگاهی شد، با توفیق همراه نخواهد بود.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس یکی از مهمترین آسیب‌های حوزه جوانان را وجود متولیان متعدد دانست و گفت: رویکرد معاونت فرهنگی و جوانان این اداره کل، ایجاد هم افزایی و هم گرایی مناسب برای تقویت فعالیت‌هاست.
او با اشاره به اینکه طی سه ماه گذشته، شاهد ۲ سفر وزیر ورزش و جوانان به استان فارس بودیم، گفت: تکمیل ۲ ورزشگاه بزرگ پارس و سردار سلیمانی از اولویت‌های مهم بود که از ابتدا بر آن اهتمام جدی وجود داشت.
صفرپور ماحصل سفر اول وزیر را برآورد هزینه ۱۷۵ میلیارد تومانی برای تکمیل ۲ پروژه بزرگ ورزشی فارس اعلام و اضافه کرد: عمده این اعتبارات باید از سوی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی تأمین شود. او با بیان اینکه ورزشگاه پارس در زمان افتتاح و بنابر گزارش‌ها ۷۱ ایراد داشت، اما پاسخگویی کمتری را شاهد بودیم، گفت: امروز همچنان بالغ بر ۵۰ ایراد در این ورزشگاه مشهود است. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس یادآور شد که براساس وعده وزیر، امیدوار هستیم که تا هفته دولت امسال شاهد رفع کامل نواقص و تکمیل ۲ ورزشگاه مذکور باشیم. او ضمن یادآوری اینکه توسعه زیرساخت‌های ورزشی در فارس همراه با نگاه آمایشی نبوده است، توزیع سرانه ورزشی در این استان را عادلانه ندانست و خاطرنشان کرد که شهرستان شیراز، محروم‌ترین شهرستان فارس در زمینه سرانه ورزشی است. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه، سایه ورزش همواره بر سر مقوله جوانان بوده است، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌ها بیش از گذشته به این موضوع ورود کرده و ضمن انعکاس ظرفیت‌ها در راستای رفع مشکلات و تقویت این بخش، اداره کل را یاری دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی