[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

احصای نیازهای ۱۶۷ محله، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز گفت: نیازهای ۱۶۷ محله شیراز شناسایی و احصا شده که بر اساس اولویت‌های هر محله، پروژه‌های متناسب تعریف و اجرا خواهند شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در میز خدمت مسجدمحوری در مسجد رسول اعظم(ص) واقع در بلوار فضیلت در شهرداری منطقه ۳ اظهار داشت: نیازهای ۱۶۷ محله شیراز شناسایی و احصا شده که بر اساس اولویت‌های هر محله، پروژه‌های متناسب تعریف و اجرا خواهند شد. وی درمورد بودجه شهرداری شیراز افزود: تنها ۲ درصد از بودجه شهرداری شیراز توسط دولت تأمین می‌شود.
شهردار شیراز ادامه داد: از کل بودجه امسال تنها چهارهزار و ۸۰۰میلیارد تومان از محل عوارض تأمین خواهد شد و مابقی از محل سایر درآمدهای شهرداری است.
اصنافی در ادامه به موضوعات و مسائل منطقه پرداخت و با اشاره به پل هوایی به عنوان یکی از درخواست‌های مردمی گفت: هزینه هر پل پله‌ای حدود ۶میلیارد تومان است که در سطح شهر به بیش از ۱۰۰ پل نیاز است؛ اما باتوجه به بررسی‌های کارشناسی پلیس و حمل و نقل شهرداری شیراز، سالانه تعدادی از آن در دستورکار قرار می‌گیرد.
وی درخصوص آسفالت عنوان کرد: آسیب آسفالت به دلیل نوسانات قیمت قیر طی سه سال گذشته روی هم جمع شده است.
شهردار شیراز اولویت‌های آسفالت در شهر شیراز را مرمت، رفع چاله‌های سطح شهر و روکش کوچه‌های خاکی اعلام کرد و اذعان داشت: به دلیل هوای مناسب به شهرداران مناطق اعلام شده تا آخر اردیبهشت لکه گیری و چاله‌های سطح مناطق گرفته شود.
وی با بیان اینکه قیر دولتی به شهرهای زیر ۵۰هزار نفر تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: روکش آسفالت با توجه به چند ده برابر شدن قیمت قیر تنها در کوچه‌های خاکی سطح شهر انجام خواهد شد.
مسعود زارعی، عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۳ شهرداری شیراز، در این میز خدمت مسجدمحوری گفت: تلاش است با برگزاری جلسات، دیدارها و میزهای خدمت باری از دوش مردم برداشته شده و بخشی از مسائل حل شود.
وی گفت: درخواست‌های مردم باید پیگیری شده و تأثیرات این جلسات را مردم باید در سطح شهر ببینند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی