[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

حمایت از معاش و فرزندآوری، روزنامه شیراز نوین

ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استانداری فارس آغاز به کار کرد و دکتر ایمانیه نقش طرح‌های ابتکاری را در «حمایت از خانواده» و افزایش ازدواج بسیار مؤثر دانست. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نخستین نشست «ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» استان، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای حاضران گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری «جمعیت و خانواده» یکی از اولویت‌های کشور است. 
نماینده عالی دولت در فارس از راه اندازی قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت زیرمجموعه ستاد خبر داد و گفت: این قرارگاه متشکل از سازمان‌های مرتبط، مصوبات ستاد را اجرایی می‌کند.
استاندار فارس با بیان اینکه کمیته علمی برای پژوهش و ارائه پیشنهادات برای ستاد تشکیل شود، گفت: در کمیته علمی بر اساس تجربه و دانش پیشنهادات برای این ستاد آماده خواهد شد. 
دکتر ایمانیه با اشاره به فعالیت روزانه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، افزود: متأسفانه سیاست‌های نادرست در زمینه فرزندآوری باعث ایجاد معضلاتی در کشور شده است که با برنامه‌های صحیح می‌توان مسیر درست را پیمود.
نمانیده عالی دولت در فارس نقش «طرح‌های ابتکاری» را در حمایت از خانواده بسیار مؤثر دانست و گفت: با کمک به تغییر نگاه مردم به ازدواج می‌توانیم شاهد افزایش رشد این سنت حسنه باشیم؛ چراکه علت افزایش ازدواج را طی دو سال گذشته می‌توان عدم اجبار خانواده‌ها برای برگزاری مراسم پرهزینه دانست و زوجین توانستند در این ایام با کمترین هزینه مراسم خود را برگزار کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه می‌توان با حمایت در لوازم زندگی و امرار معاش می‌توان باعث تغییر نگاه به فرزندآوری شد، خاطرنشان کرد: با هزینه کرد کم تر اما بهره وری بالاتر در برنامه‌ها به تشکیل زندگی‌ها کمک کنیم.
وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به هدف از تشکیل این قرارگاه، تأکید کرد که باید استان فارس از متوسط آمارهای کشوری عبور کند و شاهد بهبود وضعیت کنونی باشیم.
دکتر ایمانیه دستور تشکیل کمیته اقتصادی و بودجه در کنار قرارگاه را صادر کرد تا تسهیل در تصمیم گیری‌ها و هدف گذاری مناسب شکل گیرد. استاندار فارس با اشاره به استفاده از طرح‌های ادارات برای کارکنان دستور داد تا برای کمک به نهضت حمایت از ازدواج و خانواده، از همه سازمان‌های و نهادها حتی نیروهای مسلح و دستگاه‌های مستقر در استان برنامه‌های اجرایی اخذ شود.
نماینده عالی دولت در فارس تصریح کرد: با انعقاد تفاهم نامه بین استانداری فارس، ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و علوم پزشکی شیراز زوج‌های نابارور دارای مشکل مالی به بیمارستان حضرت زینب(س) برای اخذ خدمات کم هزینه معرفی خواهند شد. 
گفتنی است، ۲۱ سازمان در ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عضو هستند تا با هم اندیشی و ارائه طرح‌های مناسب گامی مؤثر در جهت اعتلای جامعه و بهبود وضعیت کنونی بردارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی