[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

اختلاف در کمربندی جنوبی ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز گفت: در آخرین پیگیری که داشتیم، مقرر شده وزارت راه تقاطع سفیر و قائم کرونی را در سال جاری آغاز کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در میز خدمت مسجدمحوری در مسجد آیت‌الله ربانی خیابان پاییز واقع در شهرداری منطقه چهار شیراز، با بیان اینکه شیراز دارای ۱۶۷ محله با نیازهای خاص خود است، تصریح کرد: پروژه‌های هر محله بر اساس نیازهای آن محل اولویت‌بندی شده و اجرا خواهد شد. وی در ادامه به بخشی از سؤالات و درخواست‌های مردم پرداخت و افزود: کمربندی جنوبی شیراز یک معبر تردد بین شهری است که وزارت راه و شهرسازی ضلع جنوبی آن را سال‌ها قبل تفکیک 
کرده است. 
شهردار شیراز ادامه داد: با توسعه کمربندی جنوبی شیراز، عملاً این مسیر حکم بزرگ‌راهی پیدا کرده و در توافقی که سال ۹۴ صورت گرفته، شش تقاطع دیگر برای ایمن سازی کمربندی باید ساخته می‌شده است. اصنافی با ذکر اینکه سه تقاطع برعهده شهرداری و سه تقاطع برعهده وزارت راه بوده، خاطرنشان کرد: شهرداری دو تقاطع شهیدان یغمور و رودکی را ساخته و تنها تقاطع نواب باقی‌ مانده که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد؛ اما وزارت راه هیچ‌کدام از سه تقاطع قائم کرونی، میثم و سفیر را که برعهده داشت، نساخته است.
 آغاز تقاطع سفیر و قائم کرونی در سال جاری
وی اضافه کرد: در آخرین پیگیری که داشتیم، مقرر شده وزارت راه تقاطع سفیر و قائم کرونی را در سال جاری آغاز کند.
به گفته مدیر ارشد شهرداری شیراز، تا زمانی‌که کمربندی جایگزین آماده نشود، عملاً نمی‌توان ورود کامیون را به کمربندی فعلی ممنوع کرد. وی همچنین گفت: بزرگ‌ترین عامل تصادف در کمربندی جنوبی شیراز راه‌های دسترسی است که به‌صورت مستقیم وارد کمربندی شده و با تقسیم کار صورت گرفته، تلاش داریم این مسیرها را ایمن‌سازی کنیم. شهردار شیراز همچنین به موضوع خدمات دهی و فضاسازی شهری اشاره کرد و گفت: شیراز شهری با دومیلیون نفر جمعیت در مساحت ۲۰هزار هکتاری و در عین حال مشهد با جمعیت پنج‌میلیون نفری دارای مساحت ۳۰هزار هکتاری است که عملاً فضاسازی شهری را سخت می‌کند و نیاز است همچون گذشته مساجد و سمن‌ها پای کار بیایند.
 طرح احیای هویت محلات با محوریت مساجد از برنامه‌های اساسی فرهنگی شهرداری است
وی در ادامه به موضوع مسجدمحوری پرداخت و بیان داشت: یکی از برنامه‌های مهم و اساسی فرهنگی ما، طرح احیای هویت محلات با محوریت مساجد تحت عنوان مسجدمحوری است که اغلب خدمات شهرداری در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اوقات فراغت در این طرح به مردم محلات ارائه خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین به دلیل نوسانات قیمت قیر در دو سال گذشته، آسیب‌های آسفالت سطح شهر باقی مانده که کلیه مناطق باید تمام چاله‌ها و آسیب‌های سطح شهر را لکه گیری کنند. محمدرضا هاجری عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۴ شهرداری نیز در این میز خدمت مسجدمحوری گفت: بنا داریم مجمع مشورتی محلات را تشکیل داده تا از خود مردم برای اولویت‌های هر محله بهره ببریم. وی همچنین گفت: در طرح بزرگ مسجدمحوری ۶۰ کارکرد برای مساجد تعریف کرده‌ایم تا مسجد پناهگاهی برای مردم باشد. وی در ادامه خطاب به مردم گفت: با کمک و همراهی مردم امور بهتر و سریع‌تر می‌تواند به نتیجه برسد و بسیاری از معضلات و مشکلات حل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی