[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

چاقی بر سلامت قلب کودکان زیر ۶ سال هم تأثیرگذار است ، روزنامه شیراز نوین

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در سن ۶ سالگی، کودکانی که وزن اضافی دارند ممکن است در آینده در مسیر دیابت یا بیماری قلبی قرار گیرند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، این مطالعه که بر روی ۱۰۰۰ کودک دانمارکی انجام شد، نشان داد کودکانی که اضافه وزن داشتند، اغلب در سنین مدرسه دچار افزایش قند خون و انسولین بودند. آن‌ها همچنین تری گلیسیرید (نوعی چربی خون) بالاتر از همتایان خود داشتند، اما سطح کلسترول خوب HDL خون‌شان پایین‌تر بود. این یافته‌ها بر اهمیت رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی در سال‌های پیش دبستانی و قبل از شروع اثرات اضافه وزن تأکید می‌کند.
در مطالعه جدید، محققان بیمارستان دانشگاه کپنهاگ دانمارک، ۳۳۵ کودک پیش دبستانی و ۶۵۷ کودک در سن مدرسه ۶ تا ۸ ساله را دنبال کردند. در هر دو گروه سنی، حدود ۱۴ درصد اضافه وزن وجود داشت.
به طور متوسط، بچه‌های مدرسه‌ای که وزن بیشتری داشتند، سطح قند خون و انسولین بالاتری نسبت به هم‌سالان خود داشتند که نشان‌دهنده این است که آن‌ها می‌توانند در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار بگیرند. آن‌ها همچنین تری گلیسیرید بالاتر و سطوح پایین‌تری از کلسترول HDL محافظ قلب داشتند و یک سال بعد، درصد کودکان در سن مدرسه که اضافه وزن داشتند به ۱۷ درصد افزایش یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی