[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۶
  • دوره جدید

دبیرخانه سامانه نان فعال است ، روزنامه شیراز نوین

جلسه هماهنگی بین سامانه نان (نظام ایده‌ها و نیازها) و پنجره واحد خدمات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با حضور فاضل‌زاده رئیس مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری و لاهوتی مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد.
در این جلسه ابتدا فاضل‌زاده به تبیین دقیق اهداف مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری و سامانه نان پرداخت.
وی‌گفت: دبیرخانه سامانه نان از حدود یک سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده و طی این مدت کوتاه، جایگاه خود را بین وزارت علوم پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: بسیاری از اساتید از طریق این سامانه پاسخ نیازهای فناورانه‌ای که توسط شرکت‌های مختلف ثبت شده است را ارائه می‌دهند.
فاضل‌زاده گفت: این سامانه می‌تواند تحقیقات مراکز علمی را به سمت نیازهای کشور سوق دهد. وی خاطرنشان کرد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ظرفیت‌های فراوانی دارد که می‌توان از ظرفیت مأموریت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استفاده نمود. وی در پایان گفت: یکی از برنامه‌های سامانه نان، یکپارچه‌سازی سامانه‌های مشابه در کشور، با توجه به اینکه فرایند جمع‌آوری نیازها به‌صورت مستقل از یکدیگر انجام می‌شود، می‌باشد. در ادامه لاهوتی مدیر توسعه صنعتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به معرفی سازمان پرداخت. او افزود: در راستای حمایت‌های نرم‌افزاری، سامانه‌ای راه‌اندازی شده است که سه بازیگر اصلی، از جمله کارگزار، صنعتگر و فناور دارد. وی اشاره نمود: صنعتگران ابتدا نیاز خود را ثبت کرده و سپس توسط کارگزاران با مشاوران انتقال فناوری پیگیری و جهت رفع از ظرفیت فناوران استفاده می‌شود. وی افزود: طی سال‌های گذشته، بیش از ۱۲۰ مشاور انتقال فناوری جهت تسهیلگری رفع نیازهای فناورانه با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی آموزش دیده‌اند. مدیر توسعه صنعتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: بین سازمان صنایع کوچک و پایگاه استنادی، ظرفیت‌های مشترک فراوانی وجود دارد که با هم‌افزایی می‌توان نهایت بهره را برد. وی گفت: با استقاده از ظرفیت سامانه نان، می‌توان پایان‌نامه‌های کاربردی را که مطابق با نیازهای صنعت باشد، تألیف نمود که در این راستا سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آماده هر نوع همکاری می‌باشد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با اتصال سامانه نان و شرکت شهرک‌ها به یکدیگر، بتوان ارتباط بیشتری بین صنعت و دانشگاه برقرار نمود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی