[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: دانشگاه به اداره فارس ورود کند ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کنار یکدیگر هستند؛ در دوران مختلف گاهی به‌صورت جداگانه و گاهی ادغام شده‌اند، اما حیف است که با توجه به شرایط فعلی شهر شیراز، استان فارس و کشور بسیاری از این فرصت‌ها قربانی اختلاف سلیقه‌ها شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز، محمدهادی ایمانیه در آیین گرامیداشت هفته‌ معلم و تقدیر از استادان نمونه‌ آموزشی، استادان پیشکسوت بازنشسته و پژوهشگران برتر دانشگاه شیراز اظهار ضمن گرامیداشت هفته معلم و یاد و خاطره استاد شهید مطهری از استادان دانشگاه خواست تا با مطالعه‌ و تدبر در آثار شهید مطهری و معرفی وی به دانشجویان در حفظ آثار و اندیشه‌ او تلاش کنند. استاندارد فارس با بیان اینکه آثار شهید مطهری همچنان مورد نیاز جامعه‌، به‌ویژه نسل جوان ماست، گفت: آغاز سال تحصیلی من در دوران دانشجویی در دانشگاه شیراز بوده است و من خودم را تا ابد مدیون استادان این دانشگاه می‌دانم.
وی افزود: دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کنار یکدیگر هستند؛ در دوران مختلف گاهی به‌صورت جداگانه و گاهی ادغام شده، اما حیف است که با توجه به شرایط فعلی شهر شیراز، استان فارس و کشور بسیاری از این فرصت‌ها قربانی اختلاف سلیقه‌ها شود.
استاندار فارس اظهار کرد: بنده در جایگاه مسئول استان قول می‌دهم که نقش پدری داشته باشم و تلاش کنم که این اختلاف سلیقه‌ها را به حداقل برسانم. از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه نیز تقاضا دارم که کمک کنند تا برای هم‌افزایی بیشتر همکاری و تلاش نمایند.
وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته تلاش شده است تا جلسات ماهانه دانشگاه‌های استان به‌منظور هم‌افزایی هرچه بیش‌تر شکل بگیرد، اظهار کرد: متأسفانه هنوز دیوار بی‌اعتمادی بین دانشگاه‌ها به‌طور کامل فرو نریخته است. برای تحقق این مهم و ایجاد اتحاد باید مقداری کوتاه بیاییم و از صددرصدی‌های خود بکاهیم و هرکس در این راه کمک کند تا وحدت ایجاد شود، در ثواب ناشی از آنچه که ایجاد خواهد شد، شریک خواهد بود.
ایمانیه از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه خواست تا برای اداره استان و امور اجرایی آن ورود کرده و بدین‌ترتیب در رفع مشکلات جامعه نقش‌آفرینی کنند. وی پیشنهاد داد تا با انعقاد تفاهم‌نامه‌های عملیاتی بین دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و افراد مختلف دانشگاهی، جهشی در راستای حل مشکلات جامعه ایحاد نمایند.
استاندار فارس با اشاره به مشکلات رفاهی و معیشتی اعضای هیئت علمی و محقق نشدن افزایش حقوق آنها در سال گذشته، اظهار تأسف کرد و گفت: اگرچه خواسته‌های آنها در افزایش حقوق با وجود پیگیری‌های مختلف و علی‌رغم وعده‌های داده شده محقق نشد، اما از ظرفیت استان هرجا که بتوانیم کمک خواهیم کرد.
ایمانیه پیشنهاد داد تا یک شورای رفاهی، مرکب از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های مختلف استان برای پیگیری نیازها و مشکلات آنها 
تشکیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی