[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

توقف خام‌فروشی معادن، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس: صنایع تبدیلی کلید پیشرفت و توسعه است
توقف خام‌فروشی معادن 

کریمی: معادن شهرستان بختگان از خاک‌فروشی و خام‌فروشی پرهیز کنند 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس گفت: خام فروشی این معادن موجب هدرروی سرمایه‌های ملی در این شهرستان می‌شود و باید معادن تدابیری اتخاذ کنند تا محصولات به صورت فرآوری شده به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالعلی کریمی در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان بختگان، با اشاره به وجود معادن غنی سنگ چینی، کرم و منگنز در شهرستان بختگان گفت: خام فروشی این معادن موجب هدرروی سرمایه‌های ملی در این شهرستان می‌شود و باید معادن تدابیری اتخاذ کنند تا محصول به صورت فرآوری شده به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه شود.
کریمی وجود این معادن را یک سرمایه بزرگ برای کشور و شهرستان ذکر کرد و افزود: باید با ایجاد صنایع تبدیلی خام فروشی این معادن تبدیل به عرضه محصولات آنها شود. وی دعوت از سرمایه‌گذاران و همکاری مسئولان شهرستان بختگان در کمک به آن‌ها جهت صنعتی شدن را خواستار شد. او همچنین با توجه به خشک‌سالی‌های پی در پی و خشک شدن دریاچه بختگان و تحلیل آب‌های زیرزمینی شهرستان، افزود: می‌طلبد جهاد کشاورزی تمهیدات لازم برای آبیاری تحت فشار باغات و مزارع شهرستان بیندیشد و از آبیاری غرقابی پرهیز نمایند. همچنین شهرستان بختگان به سمت سرمایه گذاری صنعتی به خصوص معادن بسیار غنی موجود در شهرستان برود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در ادامه سخنان خود همچنین از مسئولان شهرستان خواست نسبت به تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در شهرستان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی