[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

اغذیه‌فروشی‌ها زیر ذره‌بین بهداشت ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از انجام بیش از ۲۷هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عباس رضاییان زاده» گفت: در راستای حفظ سلامت روزه داران و هم استانی‌ها در ماه مبارک رمضان، برنامه کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به همت واحد سلامت محیط دانشگاه عوم پزشکی شیراز انجام شد.
او ادامه داد: این طرح با هدف تشدید کنترل، نظارت و بازرسی مستمر از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه، آش و حلیم‌پزی‌ها و رستوران‌ها، کبابی‌ها، قنادی‌ها و نانوایی‌ها در قالب تیم‌های بازرسی در ساعات اداری و غیراداری و ایام تعطیل از ابتدای ماه رمضان انجام شد.
دکتر رضاییان زاده اعلام کرد: در این مدت از سه‌هزار و ۶۲۰ واحد شیرینی فروشی، قنادی، عرضه آش و حلیم و محل‌های تهیه و فروش زولبیا و بامیه، همچنین ۲۴هزار و ۱۴۱ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید شد. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان، ۱۹هزار و ۱۷۰ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی شامل تست روغن، دما، پی اچ، یدسنجی، شوری سنجی و ارزیابی بار آلودگی سطوح در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی با تلاش بازرسان بهداشت محیط انجام شد.
به گفته معاون بهداشت دانشگاه، در همین مدت سه‌هزار و ۲۲۹ بازدید بهداشتی از مساجد و اماکن متبرکه با تأکید بر فاصله گذاری، بهداشت فردی و عمومی در برگزاری مراسم انجام شد.
دکتر رضاییان زاده گفت: در بازرسی‌های ماه رمضان امسال، ۸۴ مرکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف تعطیل شدند و هزار و ۱۲۱ مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف نیز به مراجع قضایی 
معرفی شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی