[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

کتابخانه‌های عمومی راه رسیدن جامعه به پیشرفت و موفقیت است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به میزبانی شهر شیراز از برگزاری همایش بین المللی در حوزه کتابخانه‌های عمومی، در پیامی این همایش را گامی مؤثر در راستای ارتقای خدمات کتابخانه ای در جامعه عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در پیامی با اشاره به اینکه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی و انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور در اردیبهشت ماه در شیراز برگزار می‌شود، از برگزاری این رویداد قدردانی و بر حضور جامعه علمی و کتابداران استان در این رویداد بین المللی تأکید کرد.
در این پیام آمده است:
کتابخانه‌های عمومی شاهراه اصلی دانش هستند. پیشرفت و ارتقای هر جامعه به حوزه فرهنگ به ویژه بحث کتاب که پایه و بنیان امور فرهنگی است، بستگی دارد. این کتابخانه‌ها مکان‌هایی برای مردم و دانشگاه‌های مردمی هستند که همچون فرهنگ‌سراهای اجتماعی به عموم مردم خدمت رسانی می‌کنند. 
تحول در خدمات کتابخانه‌ها با توجه به تغییرات روزافزون جامعه و تحول نیازهای مردم، امری ضروری است و این بیش از هر چیز به آگاهی از جامعه و پژوهش‌های علمی و تحقیقات مدون در زمینه شناخت مردم و آگاهی از نیازهای نسل جوان نیاز دارد.
خوشبختانه «همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی: ایده‌ها، الگوها و تجربه‌ها» که با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی و انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود، به این موضوع مهم و بنیادین یعنی طراحی خدمات جدید و بازنگری در فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی پرداخته است. این همایش در اردیبهشت ماه به میزبانی شهر شیراز برگزار می‌شود. شیراز با میزبانی این رویداد مهم علمی در حوزه کتاب و کتابخوانی‌های عمومی دیگر بار نشان داد که همواره پایتخت علم و فرهنگ و هنر ایران زمین است. اینجانب ضمن قدردانی از برگزاری این رویداد مهم در شهر شیراز، از عموم جامعه علمی کشور و کتابداران و مروجان کتاب و کتاب‌خوانی به ویژه استان فارس دعوت می‌کنم در این همایش بین المللی شرکت نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی