[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

اهداف بدون مردم ابتر است ، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس معتقد است بخش‌های دولتی بدون پشتوانه مردمی کاری را نمی‌توانند پیش ببرند، اما در این میان اداره کل بهزیستی فارس یکی از موفق ترین دستگاه‌ها به دلیل همراهی و نوع‌دوستی مردم است که باید در ادامه مسیر این نوع نگاه تقویت و گام‌های مؤثری برداشته شود.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در سلسله نشست‌های مدیران پاسخ‌گو با حضور مدیرکل بهزیستی فارس در استانداری فارس، با بیان اینکه وظیفه رسانه در اطلاع رسانی مسیرهای پیش روی نظام جمهوری اسلامی باید مشخص شود، گفت: مسیر طی شدن انقلاب اسلامی و خروجی کار با نگاهی به اقدامات گذشته و بیان آنچه در آینده قرار است تعریف و اطلاع رسانی شود، مشخص است و در این مسیر باید ارتباط بین مسئولان و مردم نسبت به گذشته تقویت شود.
محبی پور تصریح کرد: مدیران در اطلاع رسانی اقدامات انجام شده خروجی کار را با نگاه به گذشته و گفتن آنچه در آینده رقم خواهد خورد، بیان کنند تا افکار عمومی خط فکری آنها را دنبال کنند.
او با اشاره به ضرورت نگاه به چگونگی اقدامات گذشته برای بیان عملکرد‌ها در شرایط سخت امروز، عنوان کرد: در این مسیر نباید از بیان چرایی اقداماتی که محقق نشده است، پرهیز کرد؛ بلکه باید به بیان دلایل آن پرداخت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تصریح کرد: مهم‌ترین چیزی که در گذشته رخ داده، برنامه برای اقدامات در آینده است و اینکه چگونه به این هدف برسیم.
وی تأکید کرد: مدیران باید چرایی انتخاب اهداف را برای مردم توضیح دهند. محبی پور با بیان اینکه اقدامات قبل و بعدی مسئولان موجب ارائه خدمت رسانی بهتر به مردم خواهد شد، تصریح کرد: مسئولان باید قابلیت اجرای طرح‌ها را برای بهبود و رسیدن به هدف برای مردم مشخص کنند و پاسخ‌گو باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تأکید بر این مطلب که چرایی و چگونگی رسیدن به اهداف باید موردتوجه تمامی مدیران و مورد پرسش رسانه‌ها قرار گیرد، تصریح کرد: راه‌های رسیدن به این هدف نیز باید مورد پرسش قرار بگیرد تا مدیران ارشد استان با طرح و برنامه به بیان جزئیات بپردازند و در جلسات با اطلاعات دقیق و کارشناسی شده پاسخ‌گوی رسانه باشند. به گفته محبی پور، مهمان‌دوستی و رابطه اجتماعی مناسب و انسان‌دوستی ساکنان فارس، این دیار را زبانزد خاص و عام کرده است و باعث شده فارس و شیراز دارای جذابیت باشد.
وی ادامه داد: استان فارسی‌ها در حوادثی مانند حادثه تلخ سیل و در مقابله با کرونا نوع‌دوستی و اقدامات ایثارگرانه و خیرخواهانه خود را نشان دادند.
معاون استاندار فارس این اقدامات را سبب همراهی و هم افزایی در وضعیت کرونایی دانست و افزود: این همدلی‌ها عادی شدن شرایط کرونایی در فارس را محقق کرد.
معاون استاندار فارس معتقد است بخش‌های دولتی بدون پشتوانه مردمی نمی‌توانند کاری پیش ببرند و اداره کل بهزیستی فارس یکی از موفق ترین دستگاه‌ها به دلیل همراهی و نوع دوستی مردم است که باید در ادامه مسیر این نوع نگاه تقویت و گام‌های مؤثری برداشته شود. محبی پور با بیان اینکه خدمات بهزیستی فارس برای جمعیت حدود ۵میلیون نفری و جامعه هدف تعریف شده است، گفت: بخشی از جمعیت ما دچار مشکلات و آسیب‌هایی هستند که به صورت عادی قابل مرتفع شدن نیست؛ مثل اشتغال افراد معلول که بهزیستی باید زمینه اشتغال برای افراد معلول و تحت نظر بهزیستی را فراهم نماید و با دید وسیع تر و برنامه‌ریزی‌های بهتر و مستمر به نحو شایسته‌ای به خدمت رسانی به جامعه هدف بپردازیم.
او در این جلسه به سامان‌دهی فضای شهری، اتباع بیگانه، معتادان متجاهر، کودکان خیابانی و کار و متکدیان اشاره و بیان کرد: در بحث متعادان متجاهر از دی ماه سال ۱۴۰۰ کار جمع آوری آغاز شده است.
معاون استانداری فارس اظهار کرد: طرح شناسایی اتباع بیگانه از فروردین ماه آغاز شده و اتباع غیرمجاز تا خردادماه برای تعیین تکلیف مهلت دارند و پس از خرادماه هیچ کسی ثبت سامانه نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی