[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

نهمین روز بدون مرگ به ثبت رسید ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز دوشنبه، نوزدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۳۹هزار و ۷۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام‌شده، ۶۲۷هزار و ۸۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۵۴هزار و ۳۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۴۳۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۵هزار و ۴۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰هزار و ۴۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۳۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی تأکید کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۵ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۱۹هزار و ۵۵۰ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۶۶هزار و ۴۷۵ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۱۴هزار و ۳۷۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۱۸هزار و ۲۳۲ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۳۳هزار و ۸۷۰ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی