[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

مبارزه با سن غلات در خرامه، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه ضمن اشاره به ضرورت مدیریت کارآمد مبارزه با آفات غلات گفت: از ۲۴ اسفندماه تاکنون ۱۹۸۶ هکتار از مزارع گندم و جو آبی شهرستان علیه سن مادری و پوره سم‌پاشی شده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرامه، ایرج دهقانی با تأکید بر اثربخشی چشمگیر سم‌پاشی مزارع قبل از تخم ریزی سن مادری اظهار کرد: از مجموع ۱۲۲۷ هکتار مزرعه گندم سم‌پاشی‌شده، ۹۵۰ هکتار و از ۷۵۹ هکتار جو آبی ۵۷۶ هکتار به مبارزه با سن مادری اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه ۹۶ درصد حجم مبارزه شیمیایی با آفت سن در سال جاری با استفاده از سم «دلتامترین» انجام شده، تصریح کرد: در سطح ۸۶ هکتار از مزارع با مصرف سم غیرسیستمیک «فنیتروتیون» به مقابله با سن و شته پرداخته اند. دهقانی با اشاره به پایش مستمر اراضی کشاورزی توسط شبکه مراقبت سن گندم و ارائه راهکارهای مدیریتی خاطرنشان کرد: مراکز خرید تضمینی، گندم‌های بی کیفیت و سن زده را برگشت می‌دهند. این مقام مسئول بیان کرد: انجام به موقع اقدامات پیشگیرانه و عمل به توصیه‌های فنی کارشناسان، امنیت اقتصادی کشاورزان را در شرایط خشک‌سالی تأمین خواهد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه ابراز کرد: بر اساس مصوبه دولت، امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی نان ۱۰هزار و ۵۰۰ تومان و هزار تومان به‌عنوان هدیه تحویل تعیین شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی