[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: هیچ فردی درمورد اطاعت از ولی‌فقیه نمی‌تواند تشکیک کند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه هیچ فردی در مقام اطاعت از فرمان ولی فقیه نمی‌تواند تشکیک کند، گفت: تشکیک در این مسئله انحرافی است که دشمن می‌خواهد در جامعه ایجاد کند؛ پس این باور را محکم و در بین جوانان و نوجوانان تبیین کنید.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در برنامه دیدار یار که به مناسبت یادروز سفر رهبر معظم انقلاب به جنوب استان فارس، در شهر گراش برگزار شد، شخصیت آیت‌الله سید عبدالحسین لاری را حلقه همه مناطق جنوب استان فارس خواند و اظهار کرد: مرحوم سید عبدالحسین نجفی لاری در مهاجرتی که از نجف اشرف به ایران داشتند، یک دوره ۱۸ساله در لار، یک دوره ۴ساله در فیروزآباد و یک دوره ۶ ساله در جهرم ساکن بودند. 
او با بیان اینکه مردم جنوب استان فارس از دیرباز وفاداری خود را به آرمان‌های اسلامی به صورت جدی نشان داده‌اند، گفت: سید عبدالحسین در طول تاریخ ۱۱۰ سال گذشته نظریه ولایت فقیه را ابراز کرد و احترام به این عالم ربانی نیز علت سفر مقام معظم رهبری به جنوب فارس بود. 
امام جمعه شیراز با بیان اینکه حاکم در جامعه اسلامی باید معصوم باشد و اگر دست ما به معصوم نرسید حاکم باید عادل باشد، افزود: ظالم طبق عقیده رسمی شیعه نمی‌تواند حاکم و حاکم باید عادل باشد؛ بر این اساس در زمانی که مردم به معصومین دسترسی ندارند، حکومت رسمی دینی است، پس حکومت ظالم و طاغوت را نباید بپذیریم.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه اصل پنجم قانون اساسی این است که در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) ولایت امر و امامت امت به عهده فقیه عادل است که با شرایط خاصی توسط عده‌ای از فقها انتخاب می‌شود، گفت: آیت‌الله سید عبدالحسین نجفی لاری به منطقه جنوب فارس آمد و آنقدر احترام به وجود آورده که بعد از ۱۰۰ سال رهبر انقلاب به جایی آمده که حکم خدا و پیامبر را برای مردم آورده است.
او با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمود امروز وقت جهاد تبیین است و مسلمات انقلاب اسلامی را باید تبیین کرد، عنوان کرد: امروز موضوع ولایت فقیه باید تبیین شود؛ اگر مسئله ولایت فقیه را تبیین نکنید و کسی فریب بخورد، شما مسئولید و باید جلوی انحراف گرفته شود و در بحث ولایت هرچه رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی بفرمایند، همان بر همه ما حجت را تمام می‌کند. 
امام جمعه شیراز با بیان اینکه هیچ فردی در مقام اطاعت از فرمان ولی فقیه نمی‌تواند تشکیک کند، تصریح کرد: تشکیک در این مسئله انحرافی است که دشمن می‌خواهد در جامعه ایجاد کند؛ پس این باور را محکم و در بین جوانان و نوجوانان تبیین کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی