[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

فیفا متخلفان پلی‌آف جام‌جهانی را نقره‌داغ کرد، روزنامه شیراز نوین


فیفا، سنگال را به دلیل ایجاد اختلال از سوی هواداران و استفاده از لیزر مجازات کرد.
به گزارش فوتبال 360، نتیجه بازی پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی 2022 بین سنگال و مصر در داکار با ضربات پنالتی مشخص شد و سادیومانه، هم‌‍‌ تیمی صلاح در باشگاه لیورپول ضربه پنالتی آخر را به ثمر رساند و سنگال به جام‌جهانی رسید.
زمانی که صلاح برای زدن پنالتی خود آماده شد، چهره‌اش با نور لیزر تماشاچیان به رنگ سبز در آمد. همین عامل و تکرار لیزر زدن هواداران سنگال روی چشم پنالتی‌زنان مصر، خشم تیم بازنده را در پی داشت و آن‌ها خواستار تکرار بازی شدند. در نهایت هر چند درخواست مصر پذیرفته نشد اما فیفا، فدراسیون فوتبال سنگال را به دلیل بی‌نظمی ‌و اغتشاش هواداران این تیم در بازی پلی‌آف جام جهانی و استفاده از لیزر در ضربات پنالتی،  175 هزار فرانک سوئیس جریمه کرد.فیفا اعلام کرد کمیته انضباطی همچنین به حمله هواداران سنگال به زمین، استفاده از یک بنر توهین‌آمیز و ناتوانی در برقراری نظم و انضباط در ورزشگاه توسط فدراسیون فوتبال سنگال رسیدگی کرده و در نتیجه سنگال به انجام یک بازی بدون تماشاگر محکوم شده است.
کمیته انضباطی فیفا همچنین در مورد چندین پرونده مشابه از بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی که از ابتدای سال میلادی جاری برگزار شده بود، رأی صادر کرد. نیجریه به پرداخت 150 هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی و یک بازی بدون تماشاگر محکوم شد. دلیل صدور این حکم، هجوم هواداران نیجریه در ابوجا به زمین بازی پس از حذف نیجریه در خانه توسط غنا در بازی پلی‌آف است. کمیته انضباطی فیفا، فدراسیون فوتبال کنگو را 125 هزار فرانک جریمه کرد و این تیم به دلیل بی‌نظمی‌های هوادارانش در بازی پلی‌آف مقابل مراکش یک بازی از حضور تماشاگر محروم شد. فدراسیون فوتبال لبنان  هم به خاطر اتفاقات و شورش هوادارانش مقابل سوریه جریمه‌ای شامل پرداخت صد هزار فرانک سوئیس و یک بازی بدون تماشاگر نصیب برد.
تیم‌های آمریکای‌جنوبی هم هدف جریمه فیفا قرار گرفتند.رفتارهای تبعیض‌آمیز از سوی هواداران شیلی (در 2 بازی مقابل آرژانتین و اروگوئه) و کلمبیا (در 2 بازی مقابل پرو و بولیوی) در بازی‌های خانگی به همراه سایر تخلفات به صدور حکم اعمال جریمه نقدی 95 هزار فرانک سوئیس برای شیلی و 55 هزار فرانک سوئیس برای کلمبیا به همراه محدود شدن بلیت‌فروشی و حضور تماشاگران در یک بازی خانگی انجامید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی