[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

پیشینه بانوان در انقلاب درخشان است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس گفت: حوزه علمیه توانسته فضای مناسب تحصیل را برای طلاب فراهم کند و در حال حاضر ۳۲ حوزه علمیه در نقاط مختلف استان داریم.
حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی ظهر چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در جمع خبرنگاران، با اشاره به پذیرش طلاب خواهر در حوزه علمیه خواهران استان، اعلام کرد که ثبت نام از ۱۵ فروردین ماه امسال آغاز شده تا پایان اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد. وی با بیان اینکه نیمی از جامعه عزیز ایران را بانوان تشیل می‌دهند، تأکید کرد: پیشینه بانوان پس از انقلاب یک پیشینه درخشان است و هرجا خانم‌ها ورود پیدا کردند، کار را به کمال به اتمام رساندند. امام جمعه موقت شیراز با اشاره به زمینه آموزش خانم‌ها در حوزه علمیه از سال ۷۵، تأکید کرد: مرکز حوزه علمیه خواهران مستقل از حوزه علمیه برادران است اما هر دو تحت اشراف شورای عالی حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.
محمودی با یادآوری این مطلب که بنا بر این است که حوزه علمیه خواهران تا سال ۱۴۱۴ به جایگاه مرجعیت دینی فرهیخته بانوان کشور برسد، اظهار کرد: تلاش در فهم جامع دین در عرصه فقه، تأمین و تولید علم، اندیشه و فرهنگ متقن و حضور فعال و مؤثر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از جمله اهداف این مورد است. محمودی با یادآوری این مطلب که حوزه‌های علمیه دارای تاریخ و پیشینه بسیار کهن هستند، اظهار کرد: کهن بودن مراکز علمی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مهم در رتبه بندی مراکز علمی به حساب می‌آید.
محمودی با یادآوری این مطلب که سطح چهار رشته‌های کلام اسلامی، فقه گرایش خانواده و تفسیر قرآن مشغول به تحصیل هستند، اضافه کرد: در کنار این فعالیت‌های علمی، رایزنی‌هایی به مدیران دستگاه‌های دیگر از جمله رؤسای دانشگاه شیراز، علوم پزشکی شیراز و علوم قران آغاز شد تا از طلاب به عنوان سرمایه‌های جامعه بعد از فارغ‌التحصیلی آنان استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه توانسته فضای مناسب تحصیل را برای طلاب فراهم کند، اظهار کرد: در بخش تحصیلات تکمیلی سعی شد به مقتضای نیاز جامعه و حوزه رشته‌های جدید اضافه شود که رشته روان‌شناسی در سطح سه و در سطح چهار رشته تفسیر و کلام اسلامی را 
تعریف کردیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی