[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

مطالبات فارس به نمایشگاه می‌رود ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه در نخستین جلسه «کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان فارس» سال ۱۴۰۱ دستور داد تا کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان جهت حمایت از شرکت‌ها و فعالیت دانش‌بنیان 
تشکیل شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، نخستین جلسه «کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان فارس» سال ۱۴۰۱ با حضور دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس برگزار شد. با دستور دکتر ایمانیه در ابتدای این جلسه، کارگروه فرش دستباف به «کارگروه فرش و صنایع دستی» با اولویت فرش تبدیل شد؛ چراکه سایر صنایع دستی نیز برای اشتغال استان حائز اهمیت است. برنامه زمان‌بندی برگزاری «کارگروه‌ها» دیگر موضوع مطرح شده در جلسه بود که مقرر شد برنامه جلسات کارگروه‌های مختلف تنظیم و مشخص گردد.
دکتر ایمانیه در ادامه دستور تشکیل کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان جهت حمایت از شرکت‌ها و فعالیت دانش‌بنیان را صادر کرد.
استاندار فارس تصریح کرد: نماینده پارک علم و فناوری فارس در دفتر پژوهش‌های کاربردی نفت و گاز استان مستقر شود تا شاهد کاهش بوروکراسی‌های اداری باشیم. نماینده عالی دولت در فارس ضمن توجه به مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: عرصه‌های کاری ۶۷۱ شرکت دانش‌بنیان فعال در استان احصا و تفکیک گردد و در حوزه‌های مختلف، تفاهم نامه با ادارات مرتبط منعقد شود تا شاهد افزایش تعداد شرکت‌ها باشیم. دکتر ایمانیه از افتتاح نمایشگاهی از نیاز‌های استان خبر داد و گفت: هر هفته نمایشگاهی از نیاز‌های استان فارس در حوزه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود و با حضور نمایندگان ادارات مرتبط، قرارداد منعقد می‌گردد. استاندار فارس بر گسترش فیزیکی چندبرابری پارک علم و فناوری استان در سال جاری تأکید کرد. همکاری بانک‌ها در جذب اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با ادارات استان یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه بود که با دستور استاندار فارس مقرر شد بانک‌ها برای بررسی این موضوع فراخوانده شوند. استاندار فارس ضمن توجه به سالروز تأسیس بسیج سازندگی، اظهار داشت: با تعطیلی جهاد سازندگی، با دستور مقام معظم رهبری «بسیج سازندگی» تشکیل شد.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه فعالیت‌های بسیج سازندگی در استان فارس متنوع، کیفیت بالا با تعدد زیاد است، خاطرنشان کرد: به مناسبت سالروز بسیج سازندگی، ۲۱هزار نفر جهادگر به مدت ده روز در رزمایش «جهادگران فاطمی» در عرصه‌های مختلف عمرانی، معیشتی، فرهنگی و... به محرومین و نیازمندان خدمت رسانی می‌کنند.
نماینده عالی دولت در فارس ضمن توجه به خدمات بسیج سازندگی، گفت: به بیش از ۳۰۰ روستای استان توسط بسیج سازندگی آب‌رسانی خواهد شد. استاندار فارس از پیشنهاد رئیس سازمان بسیج سازندگی استان برای تشکیل گروه‌های جهادی در ادارات استقبال کرد و اضافه کرد: کادرسازی و ورود به عمق جامعه یکی از امتیازات تشکیل گروه‌های جهادی است که باعث تسریع در حل مشکلات خواهد شد و کارکنان همه ادارات می‌توانند در رشته تخصصی خودشان گروه جهادی راه اندازی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی