[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

با عراق اشتراک تجاری داریم ، روزنامه شیراز نوین

نمایشگاه بین المللی فارس فرصتی برای تحکیم روابط اقتصادی ایران با عراق است. نمایشگاه‌ها می‌توانند مسیر جذب سرمایه گذاران خارجی را تسهیل کنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، در سومین روز برپایی نمایشگاه بین المللی کشاورزی استان فارس، هیئت تجاری از کشور عراق با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس از این رویداد 
بازدید کردند.
در حاشیه بازدید این هیئت 30نفره که فعالان بخش خصوصی و تاجران سرشناس عراقی از اعضای آن بودند، دیداری هم با فرهادی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس انجام شد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس در این دیدار ضمن قرائت فاتحه و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، گفت: باعث خوشحالی است که نمایشگاه بین المللی کشاورزی فارس میهمانان فرهیخته‌ای از کشور عراق دارد و باعث افتخار است که میزبان برادران و خواهرانی از کشور دوست و برادر عراق هستیم. فرهادی افزود: ملت‌های ایران و عراق دارای ریشه‌های مشترک دینی، فرهنگی و تاریخی هستند، اما دشمنان دو ملت در هر فرصتی تلاش کرده و می‌کنند تا با اختلاف‌افکنی بین دو کشور به اهداف شیطانی خود دست یابند.
او با بیان اینکه گسترش تعاملات و روابط حسنه در حوزه‌های مختلف از جمله تجاری و اقتصادی یکی از ابزارهای تقویت اخوت و برادری بین دو کشور است، افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها و حضور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی از دو کشور، فرصت مغتنمی برای تحکیم ارتباطات فی‌مابین است.
وی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس را یکی از عوامل مؤثر جهت ارتباط بخش خصوصی و دولتی دانست و گفت: از آنجا که اعضای این هیئت تجاری از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی عراق هستند، این جلسه می‌تواند مقدمه ای برای دیدارهای بعدی و تبادل نظر بیشتر و مؤثرتر بین سرمایه‌گذاران عراقی و مسئولان استانی فارس باشد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس ادامه داد: از طریق نمایشگاه‌ها می‌توانیم رابطه بین سرمایه گذاران و تجار خارجی با تولیدکنندگان در حوزه استانی و ملی را در چهارچوب سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی تسهیل و تقویت کنیم و با بازاریابی و انعقاد قرارداد به رشد تولید و رونق اقتصادی کمک کنیم.
فرهادی بیان کرد: در مجموعه شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس هم فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه عمرانی وجود دارد و سرمایه گذاران عراقی می‌توانند با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که نمایشگاه‌های بین المللی فارس دارد، در این حوزه ورود کنند.
او در ادامه به منظور تحقق اهداف ذکر شده و دستیابی به دستاوردهای مدنظر، خواهان برگزاری جلسه تخصصی این هیئت تجاری با اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی و مسئولان اقتصادی و صنعتی استان شد تا با طرح موضوعات مشترک و خاص نسبت به انعقاد قرارداد اقدام شود.
سرپرست هیئت عراقی هم در این دیدار که دو ساعت به طول انجامید، گفت: نمایشگاه بین المللی کشاورزی شیراز یکی از بهترین نمایشگاه‌های تخصصی بود؛ به طوری که تحسین همه اعضای این هیئت را در پی داشت.
رشید مهدی بیان کرد: برگزاری باکیفیت این‌چنین نمایشگاهی در این حجم و گستردگی، نشان‌دهنده مدیریت بسیار خوب نمایشگاه‌های بین المللی فارس است و به همین دلیل باید از عوامل برگزاری این نمایشگاه تشکر ویژه کرد.
وی افزود: رابطه ایران و عراق از گذشته در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مناسب و امیدوارکننده بوده است و برگزاری این نمایشگاه‌ها و حضور هیئت‌های تجاری و سرمایه‌گذاران می‌تواند به بهتر شدن مراودات هم کمک کند.
این فعال اقتصادی عراقی، ایران را یکی از کشورهای خوب برای سرمایه‌گذاران عراقی دانست و ادامه داد: هزینه تولید در ایران حدود یک‌چهارم کشور عراق است و همین موضوع می‌تواند سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان عراقی را برای حضور بیشتر و سرمایه‌گذاری بهتر از قبل ترغیب کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی