[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

مجموع قربانیان کرونا به ۸۰۳۶ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز،ابوذر پاریزی گفت:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون،دو میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده،۶۲۸ هزار و ۱۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود:از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۱۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده،همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۳۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۵۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۳۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی،در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او گفت:متأسفانه در۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هشت هزار و ۳۶ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۷۰۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز،به هشت میلیون و ۷۱ هزار و ۸۶۱ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۵ هزار و ۶۶۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۲۵ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۵ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی