[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

همایش باشکوه خودروهای تاریخی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی - گروه خبر
همایش بزرگ خودروهای تاریخی و آیین رونمایی از محصول جدید مدیران خودرو با عنوان X55 PRO  در شیراز برگزار شد و رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی به میزبانی بازرگانی قاسم‌پور که از نمایندگی‌های برتر خودرویی در کشور می‌باشد در این مراسم حضور یافت.
این مراسم عصر پنجشنبه 22 اردیبهشت‌ماه با حضور سید مجتبی علوی، مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و تیدو برسترس، رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی و عبدالکریم یگانه، نماینده حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس و با حمایت و پشتیبانی بازرگانی قاسم‌پور که از نمایندگی‌های برتر خودرویی در کشور می‌باشد برگزار شد.
عبدالکریم یگانه، نماینده حوزه اتومبیلرانی،کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس گفت: شیراز یکی از قطب‌های خودروهای تاریخی در ایران است و از این ظرفیت ارزنده می‌توان در عرصه‌های گردشگری، اقتصادی و سیاسی بهره برد.
وی با بیان این که این همایش بزرگ با همکاری کلوپ ملی خودروهای تاریخی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اهداف این همایش بازدید رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی از ظرفیت‌های استان فارس بود و به موازات آن، دوستداران و علاقه‌مندان اتومبیل‌های قدیمی، در پارک کوهستانی دراک شیراز دور هم آمدند و از فضایی شاد و مفرح بهره‌مند شدند.
او با اشاره به برخی از ظرفیت‌های استان در زمینه خودروهای تاریخی گفت:با حمایت بازرگانی قاسم پور این همایش با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان و به‌ویژه جوانان همراه بود و 100 خودرو کلاسیک و تاریخی به نمایش گذاشته شد.
نماینده حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس با اشاره به این موضوع که در سطح استان بیش از 250 خودرو تاریخی وجود دارد و 170 خودرو نیز در حال بازسازی هستند اظهار داشت:پیش بینی می‌شود در شیراز در حدود یکهزار خودرو تاریخی وجود داشته باشد که می‌تواند این کلان‌شهر را به یکی از قطب‌های مطرح خودروهای تاریخی تبدیل کند.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری همایش‌های کلاسیک و تاریخی، علاوه بر نشان دادن زیبایی و سیر تحول تولید برندهای خودروسازی دنیا و همچنین تجدید خاطره با این اتومبیل‌ها، تلاشی خواهد بود برای حفظ این آثار ارزشمند که سال‌هاست از سوی کلوپ ملی خودروهای تاریخی در حال پیگیری است.
یگانه در ادامه افزود: این همایش به افتخار رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی و به منظور نشاط افزایی برای شهروندان و علاقه‌مندان اتومبیلرانی برگزار شده است و به گفته این مقام بین‌المللی، ایران با وجود تمامی ‌محدودیت‌ها یکی از پیشرفته‌ترین صنایع بازسازی خودرو را در جهان داراست.
وی گسترش خودروهای تاریخی را زمینه ساز اشتغال‌زایی ارزیابی کرد و گفت:برای بازسازی خودروهای تاریخی مشاغل زیادی نظیر صافکار، نقاش، لوازم یدکی و بسیاری از مشاغل به تکاپو می‌افتند.
نماینده حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس خبر از تلاش‌هایی برای راه‌اندازی موزه خودروهای تاریخی در شیراز داد و اظهار داشت:امیدواریم با همکاری سازمان میراث فرهنگی مکان مناسبی برای تأسیس موزه خودروهای تاریخی اختصاص یابد.
یگانه با قدردانی از همکاری‌های همیشگی پلیس، نهادهای انتظامی ‌و امنیتی، شهرداری شیراز و بازرگانی قاسم پور که از نمایندگی‌های برتر خودرویی در کشور می‌باشد در راستای برپایی این همایش گفت: بسیاری از استان‌ها تلاش‌های زیادی را برای میزبانی از رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی انجام داده بودند و در نهایت موفق شدیم میزبان این مقام بین‌المللی در استان فارس و شیراز باشیم.
او با بیان این که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ‌ایران نماینده فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی است، اظهار داشت: برنامه‌هایی که توسط این مجموعه برگزار می‌شود دارای پیوست‌های فرهنگی عدیده‌ای است و می‌تواند در عرصه‌های گردشگری، اقتصادی و سیاسی نقش مؤثری ایفا کند.
وی افزود: یکی از اهداف کلان این کانون دعوت از جهانگردان برای حضور در ایران و شهر شیراز است و حضور گردشگران خارجی نقش ارزنده‌ای در مقابله با ایران هراسی و توطئه‌های دشمنان دارد و به واسطه چنین رویدادهایی می‌توانیم سطح امنیت و اقتدار کشور را بهتر و بیشتر به گوش جهانیان برسانیم.
یگانه در بخش دیگری از سخنانش گفت: وقتی که جهانیان از حضور رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی در ایران و شیراز مطلع می‌شوند برای حضور در کشور ما ترغیب خواهند شد، به همین دلیل اگر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فارس مورد حمایت قرار گیرد می‌توانیم در سال دستاوردهای کلان اقتصادی معادل سی تا سی و پنج میلیارد تومان آورده گردشگری برای استان داشته باشیم.
سید مجتبی علوی مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در حاشیه این همایش گفت: شیراز به‌عنوان قطب گردشگری کشور محسوب می‌شود و شاخه‌ها و رشته‌های مختلف گردشگری از جمله گردشگری سلامت، ادبی،  زیارت، فرهنگی و ... را  در این استان پهناور شاهد هستیم.
او با اشاره به اینکه صنعت گردشگری طرفداران خود را دارد و امروز نیز در این راستا همایش خودرو‌های قدیمی ‌برگزار و استقبال خوبی توسط جوانان و همشهریان شیرازی شد، در تلاش هستیم تا از صنعت گردشگری به‌عنوان یک اقتصاد الگوی پاک استفاده کنیم.
در ادامه این مراسم دکتر صالح‌پور،رئیس فدراسیون وسایل نقلیه   قدیمی و تاریخی کشورگفت:با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران و تلاش‌هایی که در این زمینه در استان فارس صورت گرفته امکان ثبت جهانی خودروهای تاریخی مهیا شده است.
وی از حضور«تیدو برسترس» رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی در شیراز به عنوان گامی ‌مهم برای پیشرفت خودروهای کلاسیک یاد کرد و افزود:امیدواریم با حمایت‌هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد شاهد تحقق اهداف بزرگی برای علاقه‌مندان این رشته باشیم و پشتیبانی بازرگانی قاسم‌پور در برپایی این رویداد نقش ارزنده‌ای داشته است.
در ادامه این همایش «تیدو برسترس» رئیس فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی موسوم به FIVA از نزدیک خودروهای بی‌نظیر تاریخی شیراز را بازدید و با مالکان آن‌ها گفت‌وگو کرد.
وی با قدردانی از حمایت‌های بازرگانی قاسم‌پور برای برگزاری این همایش و رویدادهای اتومبیلرانی گفت:با آن که هزاران کیلومتر با کشور خودم فاصله دارم اما میهمان‌نوازی شیرازی‌ها آن‌قدر خوب و صمیمانه بوده است که احساس می‌کنم در وطن خودم هستم.در این سفر با میراث چندین هزار ساله ایران آشنا شدم و خوشبختانه دوستداران حوزه اتومبیلرانی عزم جدی برای نگهداری از خودروهای تاریخی و کلاسیک دارند که جای تقدیر دارد.
برسترس افزود: اتومبیل‌های تاریخی که در این همایش به نمایش درآمده بسیار و زیبا و چشم نواز  هستند و امیدوارم در آینده نزدیک دوباره مهمان اهالی پرشور و فرهنگ‌مدار شیراز باشم.
او در پایان از حمایت و میهمان‌نوازی‌های بازرگانی قاسم‌پور تقدیر و نقش حامیان این همایش‌ها را در حفظ و نگهداری از خودروهای تاریخی ارزنده ارزیابی کرد.
بر اساس این گزارش،گفتنی است تیدو برسترس در پایتخت برای اولین بار از شناسنامه ویژه خودرو‌های تاریخی رونمایی کرد.یکی از نکات قابل توجه برای وی تعدد خودروها تاریخی بود که به نحو شایسته‌ای نگهداری و بازسازی شده بودند و از محبت و میهمان‌نوازی شیرازی‌ها و به ویژه بازرگانی قاسم‌پور ابراز خرسندی نمود.
 گفتنی است بازرگانی قاسم‌پور فعال در حوزه خودرویی و نمایندگی مدیران خود، نیسان، میتسوبیشی، لاماری و کویر موتور است و در زمینه بیمه و لاستیک نیز فعالیت دارد.
در پایان این مراسم محصول جدید مدیران خودرو با عنوان X55 PRO در میان استقبال گسترده شهروندان و علاقه‌مندان خودرو رونمایی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی