[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

بن‌بست اتباع بیگانه ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به آغاز اجرای طرح شناسایی اتباع بیگانه از اواخر فروردین ماه امسال گفت: پس از پایان مرحله شناسایی، کار سامان‌دهی اتباع نیز از خردادماه آغاز خواهد شد. به گفته وی، جمهوری اسلامی بر اساس قوانین و مقررات و کنوانسیون‌های بین المللی، به اتباع خارجی دارای مجوز اقامت خدمات عمومی ارائه می‌دهد، اما اتباع خارجی که به شکل غیرمجاز به کشور وارد می‌شوند، باید کشور را ترک کنند. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور افزود: این سامان‌دهی شامل تعیین تکلیف اتباع غیرمجاز و دسته‌بندی شهرستان‌ها برای مجاز و غیرمجاز بودن در پذیرش و حضور اتباع بیگانه است. وی ادامه داد: هم اینک در استان ۹ شهرستان غیرمجاز داریم که پیشنهاد ما این است که تعداد شهرستان‌های غیرمجاز بیشتر شود.
اتباع بیگانه میهمان هستند اما بنا نیست که صاحب‌خانه شوند و تمام عرصه‌ها را اشغال کنند و در این زمینه شهرستان‌ها باید مدیریت کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: استفاده کارفرمایان از اتباع بیگانه غیرمجاز یا اجاره ملک به این اتباع نیز تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.
محبی پور از شهروندان استان فارس درخواست کرد که هرگونه اطلاعات و اخبار در خصوص قاچاق، اقامت و اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز را اطلاع دهند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی بر اساس قوانین و مقررات و کنوانسیون‌های بین المللی، به اتباع خارجی دارای مجوز اقامت خدمات عمومی ارائه می‌دهد اما اتباع خارجی که به شکل غیرمجاز به کشور وارد می‌شوند، باید کشور را ترک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی