[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

محاکمه مجدد قاتل شهید رنجبر در دادگاه کیفری یک فارس انجام شد، روزنامه شیراز نوین

متهم به قتل شهید رنجبر پس از نقض رأی نخستین و برای رسیدگی مجدد با توجه به ارجاع شعبه دیوان عالی کشور برای دومین بار در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس پای میز محاکمه حاضر شد.
این جلسه با حضور ولی دم مقتول و یکی از شکات خصوصی، نماینده دادستان، نماینده حقوقی نیروی انتظامی استان، متهم ‌و وکیل مدافع وی تشکیل شد.‌ در آغاز جلسه نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز به دفاع از کیفرخواست پرداخت.
در ادامه این جلسه ولی دم مقتول ‌شاکی خصوصی و نماینده حقوقی نیروی انتظامی بار دیگر با حضور در جایگاه ویژه بر شکایت خود تأکید کرده و خواستار رسیدگی دادگاه و قصاص شدند.
در ادامه قاضی محسن رجائی‌نیا رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس، ضمن احضار متهم پرونده به جایگاه خواستار ارائه توضیح وی در خصوص زمان و نحوه وقوع حادثه و انگیزه ارتکاب قتل شد که متهم به ارائه توضیحاتی از زمان حادثه و علت حضور در منطقه بیدزرد پرداخت و بیان کرد: پس از درگیری و زخمی کردن سرباز وظیفه و قتل شهید رنجبر، بلافاصله توسط اتومبیل خود متواری شدم و به منزل دوست خود در منطقه برمشور رفتم.
در ادامه وکیل پرونده با حضور در جایگاه دفاع و مکتوب کردن دفاعیات خود در صورت‌جلسه دادگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص سؤالات مطرح شده توسط رئیس دادگاه، نماینده دادستان، نماینده حقوقی نیروی انتظامی و وکیل شکات پرداخت.
رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در پایان این جلسه، ضمن اخذ آخرین دفاع از متهم، پایان جلسه دادگاه را اعلام و اظهار کرد: در مهلت قانونی حکم صادر و ابلاغ می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی