[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

عمان- شیراز بدون واسطه ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر افزایش سه برابری تعداد گردشگران ورودی به فارس از کشور عمان به‌ویژه در بحث توریسم‌ درمانی تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با نجفی، سفیر کشور ایران در عمان، گفت: با توجه به علاقه‌ای که مردم کشور عمان به شهر شیراز دارند، می‌توان بر افزایش تعداد گردشگران ورودی به استان فارس و شهر شیراز از کشور عمان کار کرد که باید تلاش شود در مدت زمان مشخصی به سه برابر برسد. 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر شیراز و استان فارس قطب پزشکی جنوب کشور و محل مراجعه بسیاری از افراد از کشورهای حاشیه خلیج فارس است، می‌توان بر این موضوع تأکید ویژه‌ای داشت و شرایط را تسهیل کرد تا این گردشگران بدون بروز مشکل اعمال پزشکی خود را در شیراز انجام دهند؛ چراکه برخی واسطه‌ها با برخورد با گردشگران الگوی ناخوشایندی را از استان به نمایش می‌گذارند که این موضوع باید مدیریت شود. 
دکتر ایمانیه با بیان اینکه معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس به جد پیگیر این موضوع است، گفت: دستگاه‌های مرتبط نیز پای کار آمده اند تا طی دو سه ماه آینده اوضاع را سر و سامان بدهیم. 
نماینده عالی دولت در فارس، مورد دوم را افزایش میزان صادرات عنوان کرد و اظهار داشت: عدد صادرات اعم از صادراتی که از طریق گمرک شیراز از مرز هوایی صورت می‌گیرد  یا صادراتی که از طریق دریا در مرزهای جنوبی انجام می‌شود نیز می‌تواند افرایش یابد. 
وی ارتقای سرمایه‌گذاری عمانی‌ها در استان فارس را سومین فاکتور قابل افزایش عنوان کرد و افزود: قطعاً باید در فارس زیرساخت‌هایی را برای این مهم فراهم کنیم و در کشور عمان نیز باید رایزنی‌های لازم برای تسهیل این مورد صورت گیرد. 
او همچنین بر توجه به ابعاد گردشگری مذهبی، تاریخی و طبیعی اشاره و تأکید کرد: قطعاً در کنار نزدیکی گرایش‌های مذهبی مردم عمان و ایران، ویژگی‌های طبیعی استان مانند سپیدان فارس نیز به عنوان یک جاذبه طبیعی برای مردم عمان جاذبه خوبی خواهد بود، یا بازدید از تخت جمشید و پاسارگاد برایشان خالی از لطف نیست. 
وی همچنین به افزایش تعداد پروازها، عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر ۱۴روزه و انتقال همکاری از سایر بنادر به مسقط اشاره کرد و گفت: با این اتفاقات پایانه صادراتی ما نیز فعال‌ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی