[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

بخشش دو محکوم به اعدام ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: دو نفر از محکومان به قصاص نفس در استان فارس در حوزه‌های قضایی قیروکارزین و کوه چنار با جلب رضایت اولیای دم و در نتیجه تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان بخشیده شدند.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری و به منظور اجرای پویش «به حرمت علی(ع) می‌بخشم» با رضایت گرفتن از اولیای دم، تاکنون ۶ فقره قتل در استان به مصالحه ختم شده است، افزود: در سال جاری تلاش در جهت جلب رضایت از اولیای دم پرونده‌های استیذان قصاص و استفاده هرچه بیشتر از هسته‌های جهادی، مصلحین قرآنی و معتمدان محلی در امر سازش در دستور کار شوراهای حل اختلاف قرار گرفته است. نماینده قوه قضائیه در استان فارس اظهار کرد: بی‌شک تلاش بی شائبه و شبانه روزی در جهت مصالحه و سازش، نقشی ارزنده و اثربخش در مسیر حل و فصل دعاوی و اختلافات و نیز ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه دارد که این امر از مهم‌ترین دستاوردهای این نهاد بوده که حاصل تلاش بی دریغ اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان است.
قیروکارزین در فاصله ۲۳۳ کیلومتری از شیراز قرار دارد. شهرستان کوه‌چنار یکی از شهرستان‌های باختری استان فارس به مرکزیت قائمیه است. مسافت قائمیه تا شیراز ۱۳۱ کیلومتر است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی