[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

گشایش درمانگاه‌های جهادی ، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با اشاره به طرح درمانگاه جهادی که برای نخستین مرتبه در کشور اجرا می‌شود، گفت: بسیج جامعه پزشکی می‌کوشد تا با استفاده از ظرفیت‌های مختلف پزشکی سلامت جامعه را ارتقا دهد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، سرهنگ حسین صمصامی روز شنبه در نشست خبری خود که با عنوان تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی در استان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح درمانگاه‌های جهادی که برای نخستین مرتبه در کشور انجام می‌شود، بسیج جامعه پزشکی فارس تلاش دارد با استفاده از ظرفیت‌های درمانگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی در روزهای تعطیل در مناطق محروم استان خدمات درمانی ارائه دهد که تاکنون این مهم 2 مرتبه در فارس اجرایی شده و ادامه‌دار خواهد بود. وی ادامه داد: در راستای این طرح تاکنون 45 کانون فعال ‌شده تا بتوانیم خدمات محرومیت‌زدایی را در قالب گروه‌های جهادی ارائه دهیم. این مقام مسئول با بیان اینکه طرح درمانگاه جهادی در راستای فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی و برای ارائه خدمات تخصصی پزشکی است، افزود: خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت دهان و دندان بخش دیگری از خدمات خواهد بود که در آینده نزدیک انجام می‌شود. رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با بیان اینکه 3 یونیت سیار دندان‌پزشکی در اختیار بسیج است، عنوان کرد: این 3 یونیت رزمایش جهادگران فاطمی را به‌صورت کامل پوشش می‌دهند؛ همچنین راه‌اندازی پارک سلامت و بهداشت دهان و دندان از دیگر برنامه‌های بسیج است.
صمصامی با بیان اینکه در پارک شقایق شیراز 12 یونیت دندان‌پزشکی مستقر است، عنوان کرد: قرار است این یونیت‌ها کلاً در اختیار نیازمندان قرار گیرد و با استفاده از ظرفیت خیران از این یونیت‌ها برای ارائه خدمات دهان و دندان استفاده شود.
وی با بیان اینکه به‌عنوان جامعه هدف، مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و همچنین مددجویانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، می‌توانند از این طرح استفاده کنند، ادامه داد: افراد با مراجعه به مراکز درمانی خدمات سلامتی و بهداشتی که تحت نظارت پزشک خانواده غربالگری و خدمات سطح یک و برای دریافت خدمات سطح 2 به متخصصان ارجاع داده می‌شوند.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با یادآوری اینکه در دستگاه‌هایی مانند اوقاف، بهزیستی و کمیته امداد تدابیری شکل‌ گرفته تا خدمات ارائه شود، گفت: کارشناسان در مناطق کم برخوردار بررسی و مطالعه می‌کنند تا شرایط برای احداث درمانگاه یا مرکز درمانی با کمک خیران فراهم شود. صمصامی مطرح کرد: نیازمندی که مشکلات طبی و سلامتی دارد، به گروه جهادی سلامت هر منطقه ارجاع می‌شود تا شرایط رفع مشکل برای فرد نیازمند فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی