[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

اساتید، شور و نشاط را به دانشگاه‌ها بازگردانند، روزنامه شیراز نوین

مراسم بزرگداشت روز معلم و مقام استاد از سوی دانشگاه پیام نور استان فارس، دانشگاه هنر، بسیج اساتید، کنگره جهانی محمد(ص) پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر و بسیج هنرمندان استان فارس در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، حجت الاسلام دکتر علی اکبر کلانتری عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم، به برخی از سجایای اخلاقی و ویژگی‌های رفتاری و مدیریتی حضرت محمد(ص) اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبراکرم(ص) دارای 4 شأن نبوت و پیامبری، تعیلم و تربیت، حکومت و قضاوت بودند.
در ادامه این مراسم، سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس در سخنانی اظهار داشت: وظیفه اساتید دانشگاه‌ها، ایجاد فضای تعهد، ایمان، معنویت، اخلاق، علم و تخصص برای پیشرفت جامعه اسلامی است.
دکتر محسن جاجرمی زاده افزود: در دوران کرونا و مجازی بودن آموزش، اساتید با تلاش‌های مضاعف و تحمل سختی‌های ارتباط با دانشجو، اجازه ندادند عشق، شور و انگیزه دانشجویان کاهش یابد.
وی افزود: همه باید تلاش کنند تا شور و نشاط گذشته به دانشگاه‌ها بازگردد و زمینه ارتباط بیشتر دانشجو و اساتید، انجام فعالیت‌های پژوهشی و همچنین فعالیت‌های فوق برنامه فراهم شود.
رئیس سازمان بسیج اساتید استان فارس اضافه کرد: در فضای تعلیم و تربیت است که می‌توان امیدآفرینی کرد و به نسل آینده به عنوان اصلی‌ترین سرمایه‌های پیشرفت کشور، علم و دانش در کنار سعه صدر آموخت.
جاجرمی زاده خاطرنشان کرد: هفته بزرگداشت استاد زمان خوبی برای تجلیل از اساتید و معلمانی است که با قشر جوان یعنی آینده ساز ایران اسلامی سر و کار دارند.
وی با اشاره به تجلیل تعدادی از اساتید به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاهیان فارس، ابراز امیدواری نمود این مراسم در سال‌های آتی با حضور همه دانشگاه‌های استان برگزار شود.
گفتنی است در بخش پایانی این مراسم تعدادی از اساتید دانشگاه‌های پیام نور، دانشگاه هنر و بسیج اساتید به نمایندگی از اساتید دانشگاه‌ها تجلیل شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی