[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

یارانه عادلانه برای مردم ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه با اشاره به اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها گفت: نباید از بین هزاران کاسب شریف در اصناف، سودجویان چهره صنوف را خدشه دار کنند؛ در برخورد با متخلفان و سودجویانی که به حد خود اکتفا نمی‌کنند و به خاطر نفع شخصی دیگران را به خطر می‌اندازند، تعارف نداریم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه دیروز در «شورای اداری» استان با اشاره به طرح جدید دولت در راستای توزیع عادلانه یارانه‌ها، گفت: مردم و حتی افرادی که با دولت از نظر سیاسی زاویه دارند، این طرح را لازم‌الاجرا می‌دانند و صداقت رئیس جمهور را در گفت‌وگو با مردم و نخبگان تأثیرگذار می‌دانند.
استاندار فارس با اشاره به بازدید میدانی از سطح شهر و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، گفت: علی رغم اینکه بعضی از مردم شاکی بودند، اما با متانت سؤالات و درخواست خود را مطرح می‌کردند.
دکتر ایمانیه با اشاره به تشکیل قرارگاه مردمی عادلانه کردن یارانه‌ها در استانداری فارس، گفت: ۶ کمیته برای تأمین و وفور کالا، پایش و هدایت توزیع یارانه‌ها، نظارت و اطلاع‌رسانی طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها تشکیل شده است.
نماینده عالی دولت در فارس «ارتباط و صحبت با مردم» همراه با چاشنی صبر در مقابل اعتراضاتی که احیاناً وجود دارد و باید با منطق پاسخ داد را یکی از راهکار‌های مهم و مؤثر برای آگاهی‌بخشی دانست و از مدیران استانی و شهری خواست تا ضمن مطالعه کامل طرح، شبهات را با پرسش از متخصصان برطرف کنند و در سطح کارمندان این آگاهی بخشی انجام شود.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه کسی به شکل علمی با اصل طرح مخالفت نکرده است، تأکید کرد: شاید در نحوه اجرا و توان مدیریتی طرح مسائلی مطرح شود، اما اصل طرح توزیع هدفمند یارانه 
موردتأیید است. 
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات با سابقه چندساله و قدیمی در سطح ادارات، از مدیران خواست تا هرچه سریع‌تر مشکلات مزمن با استفاده از ظرفیت‌ها برطرف شود؛ زیرا شایسته نیست که معضلات به صورت طولانی‌مدت ادامه‌دار باشد. نماینده عالی دولت در فارس ضمن تشکر از زحمات رسانه‌های مکتوب و برخط در اطلاع رسانی صحیح به مردم، اضافه کرد: با کمیته رصد و رسانه ستاد استانی، می‌توان شبهات و سؤالات ذهن مردم در خصوص این طرح را مطرح و برطرف کرد؛ چراکه با شفاف سازی مشکلات برطرف خواهد شد. در عین حال انتقال سؤالات و نگرانی‌های شهروندان به مسئولان نیز از طرف رسانه‌ها مفید است.
استاندار فارس با تأکید بر استفاده از «نظارت‌های مردمی» برای نظارت بر توزیع کالا و مواد غذایی، اظهار کرد: قطعاً توان نظارت کامل در سراسر استان را نداریم و اگر از برکت حضور نظارتی مردم برای گزارش‌دهی کمبود یا گرانی کالا استفاده کنیم، تنظیم بازار تسهیل خواهد شد. دکتر ایمانیه تأکید کرد: مردم باید جدیت ادارات را در پیگیری گزارش‌های مردمی حس کنند.
وی نظارت مؤثر و خوب را یکی از نگرانی‌های شایع مردم اعلام کرد و بیان داشت: با کار درست مردم را متقاعد کنیم که نظارت‌ها 
کمرنگ نمی‌شود.
استاندار فارس از فرمانداران و ادارات خواست تا تمامی تلاش خود را برای کمک و هم افزایی در حوزه نظارتی به کار گیرند.
نماینده عالی دولت در فارس ضمن تشکر از دادگستری برای مساعدت در برخورد با متخلفان، گفت: نباید از بین هزاران کاسب شریف در اصناف، سودجویان چهره صنوف را خدشه دار کنند. در برخورد با متخلفان و سودجویانی که به حد خود اکتفا نمی‌کنند و به خاطر نفع شخصی دیگران را به خطر می‌اندازند، تعارف نداریم. 
دکتر ایمانیه، افزایش کالای نوع دوم که متأثر از نوع اول است را موردتوجه قرار داد و گفت: تا اعلام رسمی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اطلاع رسانی نرخ مصوب، هیچ کس حق افزایش ندارد، اما با جدیت به دنبال تصمیم گیری ستاد حمایت از حقوق مصرف کنندگان در این ارتباط هستیم. استاندار فارس ضمن اشاره به مشکلات و گرانی «کاغذ و مواد سلولزی»، از تشکیل جلسه ویژه برای حل این موضوع خبر داد تا استان فارس در این زمینه مورد الگوبرداری تمام کشور قرار گیرد. نماینده عالی دولت در فارس از فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست که مشکلات مردم را به ستاد اطلاع رسانی کنند تا در اولین فرصت تدابیر لازم اتخاذ شود.
وی ادامه داد: «اجاره منزل» یکی دیگر از مشکلات مردم است که هرچه سریع‌تر تدابیر لازم برای رفع این مشکلات اتخاذ می‌گردد.
دکتر ایمانیه تأکید کرد که هرگونه اطلاع رسانی از سوی سخنگوی ستاد باشد. نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به معضلات مردم در دریافت یارانه معیشتی دولت، گفت: حذف برخی شهروندان از دریافت یارانه دغدغه مردم بود؛ بنابراین اطمینان می‌دهیم در استان فارس به‌جد پیگیر خواهیم شد و هر زمانی که به نتیجه رسید، حتماً یارانه از ابتدای طرح محاسبه و پرداخت خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه مردم مطمئن باشند که برای وفور کالا به‌جد پیگیری خواهیم کرد، تأکید کرد: شهروندان در مواجه با کمبود مواد غذایی، عدم رعایت قیمت مصوب و گران فروشی با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی