[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

آغاز برداشت سیب‌زمینی در شهرستان کازرون، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در سال زراعی جاری 100 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است که به طور میانگین از هر هکتار 25 تن سیب‌زمینی برداشت خواهد شد. به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی با اشاره به اینکه کشت سیب‌‌زمینی در این شهرستان اوایل دی ماه از سوی بهره‌ برداران آغاز می‌شود و برداشت محصول تا اوایل خردادماه ادامه دارد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 2500 تن سیب زمینی برداشت و روانه بازار‌ها شود. رشیدی با بیان اینکه بخش جره و بالاده این شهرستان بیشترین سطح زیر کشت سیب زمینی را به خود اختصاص داده است، افزود: عمده رقم کشت شده در شهرستان از نوع آریندا می‌باشد که به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب از کیفیت بالایی برخوردار است.
این مقام مسئول، با تأکید بر اینکه استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و تجهیز مزارع به سامانه‌‌های نوین آبیاری، راهی مؤثر برای مدیریت بهینه مصرف آب و ضامنی برای تحول و پیشرفت در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: 100 در صد سطح زیر کشت سیب زمینی در شهرستان کازرون دارای سیستم آبیاری قطره‌ای است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: کشت سیب‌زمینی در این شهرستان علاوه بر درآمدزایی برای کشاورزان، فرصت اشتغال خوبی برای کارگران است؛ زیرا عملیات برداشت این محصول در هر هکتار سیب‌زمینی به فعالیت 30 کارگر در هر روز کاری نیاز دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی