[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

بازار در آرامش و وفور کالاست ، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز اعلام کرد: در حال حاضر آرامش بر بازار عرضه و تقاضای کالاهای اساسی شیراز حاکم است و از نظر تأمین و توزیع کالا با هیچ‌گونه مشکلی روبه‌رو نیستیم.
لطف‌الله شیبانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ ماه مشکلی در توزیع مرغ گرم در شیراز ایجاد شد که با مدیریت منسجم و با هماهنگی‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، این مشکل برطرف و حل شد.
فرماندار شیراز ادامه داد: با تدابیر اتخاذشده، روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه شاهد وضعیت بهتری در توزیع مرغ بودیم و با توزیع مرغ منجمد تلاش کردیم تا صف‌های طولانی که برای خرید مرغ در شیراز شکل گرفته بود، کاهش یابد. وی گفت: جمعه شب در کشتارگاه‌های مرغ محصول بیشتری تولید شد و به همین دلیل روز شنبه مرغ گرم در بازار به وفور توزیع شد. با توجه به قیمت اعلام شده برای فروش مرغ، در حال حاضر با کاهش تقاضا روبه‌رو هستیم.
شیبانی در رابطه با سایر کالاهای اساسی گفت: روز پنجشنبه بازار شیراز در توزیع سایر کالاهای اساسی نیز با اندکی خلل مواجه شد که از روز شنبه این مشکل هم برطرف شد و هم‌اکنون مشکلی در تأمین و توزیع کالاهای اساسی نداریم. فرماندار شیراز بیان کرد: فروشندگان برای تأمین کالاهای اساسی موردنیاز می‌توانند با شبکه توزیع تماس بگیرند و نیاز خود را در این زمینه تأمین کنند.
وی با بیان اینکه اواخر هفته گذشته شایعاتی مبنی بر گران شدن قیمت نان سنتی و نرخ آرد نانوایی‌های سنتی‌پز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت: افزایش قیمت آرد نانوایی‌های سنتی‌پز و نرخ‌ نان سنتی در دستور کار نیست و اداره کل غله فارس هم موظف شده است که آرد نانوایی‌های سنتی‌پز را مانند گذشته تأمین کند.
شیبانی افزود: استاندار فارس نیز دستور تأمین آرد برای این نانوایی‌ها را صادر کرده که افزون بر تأمین آرد نانوایی‌های سنتی‌پز، سهمیه دیگری هم به این نانوایی‌ها اختصاص داده شود.
وی با اشاره به اینکه نانوایی‌ها در حال حاضر با هیچ‌گونه کمبود و مشکلی در تهیه آرد روبه‌رو نیستند، گفت: از روز شنبه با تعطیلی‌های خودسرانه برخی از نانوایی‌ها روبه‌رو بودیم که با هماهنگی‌های انجام‌شده و نظارت تیم بازرسی سازمان صمت، تعزیرات و اتاق اصناف و بسیج اصناف، تعداد بسیاری از این نانوایی‌ها اقدام به بازگشایی کردند.
فرماندار شیراز با بیان اینکه کمتر از 10 نانوایی‌ در شهرستان شیراز اقدام به تعطیلی کردند، گفت: نانوایی‌ها بایستی در ساعات کاری فعال باشند و اجازه تعطیلی و انجام تخلف ندارند و در صورتی که تخلفی مشاهده شود، اکیپ بازرسی تعزیرات، سازمان صمت، اتاق اصناف و بسیج اصناف حاضر می‌شوند و این تخلفات را صورت‌جلسه می‌کنند.
شیبانی گفت: بازرسان تا ۲۵ برابر تخلف صورت گرفته را به عنوان جریمه برای صاحب مغازه نانوایی اعمال می‌کنند و افزون بر آن تمام آرد موجود در آن نانوایی هم بلافاصله صورت‌جلسه و تحویل سایر نانوایی‌ها برای پُخت و پز می‌شود.
فرماندار شیراز بر اهمیت نظارت مردمی بر بازار تأکید کرد و گفت: مردم می‌توانند تخلفات اصناف و شکایات خود را به شماره تلفن ۳۲۳۰۷۸۱۲ یا سامانه ۱۲۴ سازمان صمت گزارش بدهند.
وی یادآوری کرد: کمتر از 10 نانوایی‌ متخلف در شیراز شناسایی شدند که موارد تخلف آنها صورت‌جلسه و پرونده آنها به تعزیرات ارسال شده است. شیبانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی از فروشگاه‌ها روغن تولیدی فروردین ماه را با قیمت جدید به فروش می‌رسانند، گفت: فروشگاه‌ها در حال حاضر این کار را خودسرانه انجام نمی‌دهند. قرار بر این بود که تمام کالاهایی که در فروشگاه‌ها موجود است، با قیمت درج شده روی جنس به فروش برسد، اما از روز شنبه طبق بخش‌نامه وزارت صمت قرار شد کالاهایی که در انباری فروشگاه‌ها باقی مانده و تاکنون به فروش نرفته، با قیمت جدید عرضه شود. شیبانی به شهروندان شیرازی توصیه کرد: در حال حاضر در مرحله گذار از وضعیتی به وضعیت دیگر هستیم و ممکن است با ناهماهنگی‌هایی مواجه شویم، اما مردم نباید نگران باشند.
وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکلی در تأمین و توزیع کالا وجود ندارد، گفت: مردم نباید به دلیل نگرانی از کمبود کالا به بازار هجوم بیاورند و بیش از نیاز خود خرید کنند؛ چراکه با این کار به طور ناخواسته زمینه کمبود کالا و گران فروشی را فراهم می‌کنند.
فرماندار شیراز با اشاره به کسانی که به هر دلیلی مشمول دریافت یارانه‌ نشده‌اند، گفت: در حال حاضر سامانه‌ها فعال است و به اعتراضات این افراد رسیدگی و پاسخ قانع‌کننده‌ای به آنها داده می‌شود. استاندار فارس هم تأکید بسیاری بر حل مشکلات این قشر داشته‌اند. لذا جای هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی