[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

نحوه استفاده از شوینده‌‌های خانگی برای تمیزی بهتر، روزنامه شیراز نوین

شوینده‌‌ها تأثیر زیادی در تمیزی خانه دارند اما نکات ناگفته و مهمی‌در مورد استفاده از شوینده‌‌ها وجود دارد که خانم‌‌های خانه‌دار باید از آن‌‌ها اطلاع داشته باشند.
به گزارش نمناک، نکته مهمی‌که در مورد بسیاری از پاک کننده‌‌ها وجود دارد؛این است که نباید از یک محصول برای تمیز کردن یک یا دو جا استفاده کرد؛ زیرا ممکن است به سطح آسیب برساند.
ما در این قسمت از نمناک تصمیم داریم بفهمیم باید چطور و در کجاها از پاک کننده‌‌ها استفاده کرد.پس با ما همراه باشید.
مایع ظرفشویی را باید با آب رقیق کرد
اگر بیش از حد از مایع ظرفشویی استفاده کنید، ممکن است مقدار اضافی مایع روی سطح ظروف شما باقی بماند و درخشش‌اش را کم کند،بدتر این که ممکن است این مایع همراه با غذایی که می‌خورید، وارد بدن‌تان شود.
مایع را در ظرفِ خود رقیق نکنید؛ زیرا ممکن است باعث تجمع باکتری‌‌ها شود.بهتر است 1 قاشق چای‌خوری مایع را در 1 لیتر آب داغ داخل سینک بریزید و در آن جا رقیق کنید.
شوینده‌‌های حاوی کلر همیشه مناسب نیستند
پاک کننده‌‌هایی که حاوی کلر هستند؛برای برخی از سطوح مناسب نمی‌باشند.این پاک کننده‌‌ها برای ضد عفونی کردن و از بین بردن میکروب‌‌های بیماری‌زا مفیدند؛اما آن‌‌ها واقعاً قوی هستند،بنابراین می‌توانند برخی از مواد را خراب کنند.کاشی را با پاک کننده‌‌هایی که حاوی کلر هستند نشویید؛زیرا سطح را کدر می‌کند.
کلر برای فلز هم مضر است.حتی فولاد ضد زنگ و مس هم ممکن است به کلر واکنش نشان دهند و لک بگیرند یا زنگ بزنند.برای از بین بردن زنگ زدگی هم از سفید کننده استفاده نکنید، زیرا پاک کردن لکه‌‌ها سخت‌تر می‌شود.
قبل از استفاده از پولیش چوب مبلمان، نوشته روی قوطی را بخوانید
پولیش‌‌های مایع 2 نوع هستند:پاک‌کننده‌‌های روغنی و پاک کننده‌‌های امولسیونی بر پایه آب. هر دو در از بین بردن خاک بسیار خوب هستند؛اما نوع روغنی معایبی دارد،اول این که گرد و غبار را جذب می‌کند و دوم این که روغن با گذشت زمان زرد یا حتی قهوه‌ای رنگ شده و باعث کثیف دیده شدن مبلمان می‌شود.
سطوح لمینت شده نباید با پولیش‌‌هایی که حاوی روغن یا موم هستند تماس داشته باشند؛ زیرا ممکن است لکه‌‌هایی بر جای بگذارند و به لایه محافظ مواد آسیب برسانند.
پاک کننده‌‌های حاوی کلر را در آب داغ رقیق نکنید
ظرف مایع سفید کننده‌ای که درش باز شده را بیش از 6 ماه نگه ندارید؛ زیرا مایع به مرور زمان خاصیت ضدعفونی کنندگیِ خود را از دست می‌دهد.علاوه بر این،کلر با آب گرم سازگار نیست.دماهای بالا مواد شیمیایی مؤثر آن را از بین می‌برد؛بنابراین از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
صفحه نمایش را با دستمال کاغذی تمیز نکنید
دستمال کاغذی برای آشپزخانه بسیار مفید است؛ اما شما نمی‌توانید از آن‌‌ها برای تمام سطوح خانه‌تان استفاده کنید.الیاف کاغذ خشن‌تر از میکروفیبر هستند؛بنابراین ممکن است که دستمال‌‌های کاغذی در صورت فشار دادن بیش از حد روی صفحه، خراش‌‌‌هایی بر جای بگذارند یا حتی کریستال‌‌‌ها را از بین ببرند.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی