[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

معاون اول رئیس‌جمهور: نان نباید گران شود، روزنامه شیراز نوین

 معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه با متخلفان اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه باید به شدت برخورد شود، گفت: سوءاستفاده از شرایط موجود و تخلف در زمانی که تحول بزرگ اقتصادی در کشور در جریان است، به هیچ وجه قابل قبول نیست.
به گزارش ایرنا، «محمد مخبر» در بازدید از «مرکز پاسخ‌گویی یکپارچه ۱۲۴» وزارت صمت که با همراهی «سیدرضا فاطمی‌ امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد، با توضیحات مسئولان مربوطه از روند ثبت و پیگیری شکایات مردمی از واحدهای صنفی متخلف و همچنین سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سیمبا) مطلع شد. 
معاون اول رئیس جمهور سپس با حضور در اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران و با همراهی «امین حسین رحیمی» وزیر دادگستری از شعب مختلف در این سازمان بازدید کرد و در گفت‌وگو با قضات و رؤسای شعب این سازمان در جریان نحوه رسیدگی به پرونده‌های متخلفان صنفی قرار گرفت. 
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید با متخلف طوری برخورد کرد که تخلف به صرفه نباشد، تصریح کرد: باید رسیدگی به گزارشات و محکومیت متخلفان بازدارنده باشد و نظارت، کنترل و جریمه‌ها مؤثر واقع شود.
مخبر خطاب به رؤسای شعب سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا در روزهای آینده با تمام توان و یک اقدام جهادی به پرونده متخلفان رسیدگی کنند تا آرامش و انضباط بر بازار حاکم شود. 
وی ادامه داد: آشفتگی در بازار بیشتر از گرانی مردم را آزار می‌دهد و معمولاً تخلفات به دلیل نبود نظارت و رسیدگی انجام می‌شود. 
مخبر با اشاره به قانون قبلی در خصوص برخورد با متخلفان و میزان جرائم پیش‌بینی شده تأکید کرد: قانون گذشته متناسب با وضع موجود نبود و نیاز به تغییرات اساسی داشت تا امکانات بالاتری در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی و شعب رسیدگی به پرونده‌ها در این سازمان قرار دهد که پس از انجام بررسی‌ها در دولت و جلسه سران قوا، تغییراتی در این قانون و افزایش اختیارات رؤسای شعب و تشدید مجازات متخلفان مصوب شد. 
معاون اول رئیس جمهور گفت: قضات و رؤسای شعب تعزیرات حکومتی با حداکثر تلاش و کاری ایثارگرانه و جهادی و همچنین حداکثر اختیارات به پرونده متخلفان در سریع‌ترین زمان ممکن 
عمل کنند.
مخبر در حاشیه این بازدیدها در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر اینکه هدف از اجرای طرح مردمی‌سازی، عدالت در توزیع یارانه است، تصریح کرد: با اجرای این طرح به دنبال این هستیم که نیازمندان حق خودشان را دریافت کنند که از مهم‌ترین آثار این طرح مقابله با فقر مطلق خواهد بود. 
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه و اقدامات دولت برای واریز یارانه‌های جبرانی، افزود: طبق دستور رئیس جمهور به وضعیت جاماندگان به سرعت رسیدگی می‌شود و تا یک ماه فردی که به لحاظ قانونی مستحق دریافت یارانه است، مبالغ جبرانی و معوقات به حساب وی واریز می‌شود. 
وی ادامه داد: به‌طور طبیعی در چنین طرح و تحول بزرگی، کمبودها و اختلالاتی ایجاد می‌شود و ما تأکید داریم با حداقل تبعات این کار انجام شود.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: در حال حاضر بیش از نیاز مردم، روغن، مرغ و تخم مرغ پیش بینی شده و حتی کمتر از قیمت بازار مرغ و تخم مرغ عرضه می‌شود و علت آن فراوانی است و همچنین تا روزهای آینده وضعیت روغن در کشور نیز حالت عادی پیدا می‌کند. 
مخبر با اشاره به برخی مشکلات و مسائل پیش آمده در خصوص وضعیت نان در کشور، تأکید کرد: تخلفات در موضوع نان به هیچ عنوان قابل تحمل نیست؛ چراکه دولت هیچ تغییری در قیمت، یارانه و نحوه فروش نان نداده است و قیمت نان نباید یک ریال تغییر کند که در غیر این‌صورت تخلف انجام شده است. 
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و ضرورت رسیدگی به وضعیت قیمت‌های کالاهای اساسی به‌ویژه نان، تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت موظف هستند با دقت به وضعیت قیمت و توزیع نان رسیدگی کنند. 
وی تأکید کرد: با متخلفان به شدت برخورد می‌شود و مایه تأسف است در حالی که افزایش قیمت نان انجام نشده و در این وضعیتی که فشار بر مردم است، عده ای به دنبال سوء استفاده و تخلفات صنفی هستند. 
مخبر با بیان اینکه دولت به دلیل همکاری بی نظیر در این تحول عظیم اقتصادی، مدیون مردم است، گفت: تمام تخلفات گزارش شده از سوی مردم در سراسر کشور به دقت بررسی و رسیدگی می‌شود. از عده‌ای متخلف، سوءاستفاده‌کنندگان و گران‌فروشان به‌ویژه در موضوع نان به هیچ عنوان نخواهیم گذشت و طوری با این گروه محدود برخورد می‌شود که حتماً بازدارنده باشد و از اقدامات خود 
پشیمان شوند.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در خصوص مصوبه سران قوا برای افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی و افزایش چند برابری جریمه‌های پیش بینی شده، تأکید کرد: قانون قبلی بازدارندگی لازم برای برخورد با متخلفان به خصوص در اجرای طرح بزرگ اقتصادی دولت را نداشت؛ لذا از ظرفیت سران قوا استفاده کردیم و ضمن رفع نقص مصوبه قدیم، جرائم و اختیارات شعب افزایش یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی