[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

استقبال از سرمایه‌گذاران در بین‌الحرمین، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
همایش ملی توسعه، جذب و ‌رفع موانع سرمایه‌گذاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 28 و 29 اردیبهشت ماه به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.
محمدحسن اسدی رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز، با اشاره به برگزاری دوروزه این همایش به عنوان تکلیف شورا به شهرداری گفت: مقدمات برگزاری این همایش از سال گذشته برنامه ریزی شده و در اردیبهشت ماه سال جاری با پنل‌های تخصصی و حضور مهمانان کشوری و استانی آغاز به کار خواهد کرد. به گفته اسدی، استفاده از تجربیات صاحب نظران حوزه سرمایه‌گذاری، اساتید دانشگاه و تجربیات کلان‌شهر‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، از اهداف این همایش دوروزه است. رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری از اختصاص پنل تخصصی و کارگاه‌های سرمایه‌گذاری در طول برگزاری این همایش خبر داد و گفت: یکی از اهداف دیگر این همایش رونمایی از  میثاق نامه حمایت از سرمایه‌گذاری در شهر شیراز است.
دعوت از مدیران کشوری، استان و شهر شیراز برای حضور در این همایش و امضای میثاق نامه از جمله برنامه‌های این همایش است که اسدی به آن پرداخت. به باور این عضو شورا که سابقه معاونت مالی اقتصادی شهرداری را در کارنامه خود دارد، در مباحث تئوری از حمایت سرمایه‌گذاری صحبت می‌شود، اما در عمل گلایه‌ها سرمایه‌گذاران از روند طولانی شرایط در گذشته باعث شده که سرمایه‌گذاری به استان‌ها و بعضاً خارج از کشور کوچ کنند. رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و اقتصادی شورا از عزم جدی این دوره شورا بر اهمیت موضوع سرمایه گفت و تصریح کرد: با اعتقاد و عزم به این موضوع مهم، طرح‌های از کمیسیون مربوطه شورا تهیه و در مدت ریاست این کمیسیون در شورا مطرح، بررسی و تصویب شده است. اسدی با بیان اینکه بعضاً در شوراهای پنج‌گانه خروجی کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری در ۹ ماه دارای طرح‌های زیادی بوده است، عنوان کرد: در شورای ششم ما به دنبال ریل گذاری برای یک بستر امن و مطمئن با هدف رفع موانع برای سرمایه‌گذاری هستیم که نمونه این اقدامات پنل تخصصی سرمایه‌گذاری در بهمن ماه و همایش ملی با این موضوع در اواخر اردیبهشت ماه است. این رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای ششم از اراده و عزم شورای شهر برای ورود به این بخش صحبت و تصریح کرد: در کنار شهرداری سایر دستگاه‌های استان فارس و دستگاه‌های نظارتی با عمل به وظایف خود تابوی موجود را شکسته و شاهد جذب سرمایه‌گذار خواهیم بود.
ارائه بسته‌های مختلف سرمایه‌گذاری با جذابیت بیشتر نسبت به دوره قبل در این همایش دوروزه موضوع دیگری بود که اسدی به آن پرداخت. بررسی و بومی سازی شیوه نامه سرمایه‌گذاری در کلان‌شهرها ابلاغی وزارت کشور در شورای ششم با هدف آسان سازی شرایط سرمایه‌گذاری نسبت به دوره‌های قبلی و رونمایی از آن در همایش دوروزه را اسدی یکی از اقدامات مؤثر این همایش دانست و عنوان کرد: معمولاً قوانین در شهرداری‌ها برای سرمایه‌گذار بعضاً زیاد است و بوروکراسی اداری روند را طولانی می‌کند که در این شیوه نامه با در نظر گرفتن تضامین راحت تر مزایایی برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌گردد. اسدی اشاره ای هم به برگزاری پنل تخصصی سرمایه‌گذاری در بهمن ماه با موضوع مهم ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری داشت و ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری پنل تخصصی سرمایه‌گذاری در بهمن ماه، ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری بود که تمام اقدامات سرمایه‌گذاری به صورت شفاف در سامانه بارگذاری گردد؛ موضوعی که در پنل‌های تخصصی برگزار شده آسیب‌های حوزه سرمایه‌گذاری و موانع شناسایی شده و شهرداری شیراز مکلف شده زیرساخت‌ها برای رفع موانع را فراهم نماید تا به سمت پنجره واحد 
سرمایه‌گذاری برویم. 
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری پارلمان شهری معتقد است که با پنجره واحد سرمایه‌گذاری باید به سمت کاهش فرایندهای طولانی در این موضوع مهم و نیاز کلان شهر شیراز گام برداشت و در فضای رقابتی جذب سرمایه‌گذار نسبت به سایر کلان شهرها از این موضوع عقب نماند. اسدی اشاره ای هم به سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری داشت و عنوان کرد: چارت سازمانی سرمایه‌گذاری بر اساس نیروهای متخصص باید تأمین گردد تا پاسخ‌گوی نیازهای این حوزه در کلان شهر شیراز باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی