[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

نحوه استفاده از شوینده‌‌های خانگی برای تمیزی بهتر، روزنامه شیراز نوین

دستمال مرطوب ضد باکتری می‌تواند به چرم آسیب برساند
دستمال مرطوب ضد باکتری را نمی‌توان برای بسیاری از سطوح استفاده کرد.مایعی که به آن آغشته می‌‌شود درخشش چوب را از بین می‌برد و از آنجایی که این در مدت زمان طولانی خشک می‌شود،می‌تواند سطح میز، پارکت و پایه میز را خراب کند.
علاوه بر این نباید چرم را با این دستمال‌ها تمیز کنید.این مایع ممکن است باعث تبخیر روغن‌های چرم طبیعی و در نتیجه خشک شدن و ترک خوردن سطح آن شود.
لکه‌های فرش را با مایع ظرفشویی پاک نکنید
بقایای مایع ظرفشویی گاهی اوقات جذب الیاف می‌شود و فرش را چسبناک می‌کند.بعد از آن کثیفی و گرد و غبار بیشتری به محل جذب می‌شود و شما را مجبور می‌کند که فرش را بیشتر تمیز کنید.همچنین نباید از مایع ظرفشویی برای موکاپات‌ها استفاده کرد؛ این مایع لایه نازک روغنی داخل پات را از بین می‌برد.
پاک کننده‌های چند منظوره برای سطوح ظریف مناسب نیستند
پاک کننده‌های چند منظوره ممکن است ظاهر برخی از سطوح را خراب کنند.اگر هنگام شست‌وشوی زمین یا مبلمان چوبی از آن‌ها استفاده کنید،مایع جذب مواد می‌شود و رنگ آن را تغییر می‌دهد.
در مورد سنگ مرمر و مس باید بسیار مراقب باشید. بهتر است یک ماده شیمیایی جدید را روی قسمتی کوچک امتحان کنید تا ببینید آیا لک می‌شود یا خیر.
از پاک کننده‌های دارای رایحه زیاد استفاده نکنید
بسیاری از پاک کننده‌ها حاوی رایحه هستند. بسیاری از افراد این ویژگی را دوست دارند اما برخی از تولیدکنندگان از فتالات‌ها برای افزودن بو به محصولاتشان استفاده می‌کنند که برای سلامتی خطرناک می‌باشند.
شوینده‌های دارای آنزیم برای لباس‌های پشم یا ابریشم خوب نیستند
یک شوینده معمولی که حاوی آنزیم است را نمی‌توان برای پارچه‌های ظریف استفاده کرد.مواد تخمیری استفاده شده در این شوینده‌ها قرار است لکه‌های پروتئین و چربی را از بین ببرند،اما این مواد شیمیایی پروتئین‌های حاصل از کثیفی و پروتئین‌های فیبر مواد برای‌شان فرقی ندارد و نهایتاً می‌توانند بافت ابریشم و پشم را از بین ببرند.
وسایل چوبی را با شیشه پاک کن تمیز نکنید
مواد شیمیایی موجود در شیشه پاک کن ممکن است پولیش و لایه بالایی روغن جلای وسیله را از بین ببرد. برای از بین بردن لکه‌ها و درخشندگی سطوح چوبی بهتر است از مخلوط سرکه سفید و روغن استفاده کنید.شاید این پاک کننده‌ها برای از بین بردن اثر انگشت چرب عالی باشند؛اما از آن‌ها برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده نکنید.مواد شیمیایی فعال می‌توانند آسیب‌های وحشتناکی را وارد کنند.
«بیشتر» همیشه به معنای «بهتر» نیست
اگر بیش از حد از مواد شوینده استفاده کنید،ممکن است نتیجه عکس بگیرید.مایع اضافی روی سطح باقی می‌ماند و باعث چسبندگی آن می‌شود.در چنین شرایطی نه تنها گرد و غبار و کثیفی جذب می‌شود؛ بلکه حتی ممکن است به محیطی عالی برای تجمع میکروب‌ها تبدیل شود.در نتیجه بهتر است علاوه بر انتخاب شوینده مناسب، به کاربرد و نحوه استفاده از آن هم دقت کنید.مواد شوینده را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی لکه بگذارید؛ سپس آن را بشویید.در این صورت برای از بین بردن لکه تلاش کم‌تری خواهید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی