[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

خاموشی علیه تولید است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاموشی‌ها به صنایع مادر نظیر فولاد و سیمان خسارت جدی وارد می‌کند، تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلندمدتی صورت گرفته تا خاموشی‌ها در بخش صنایع به ویژه در حوزه سیمان و فولاد به حداقل برسد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش تولید برق و جلوگیری از قطعی برق در صنایع مادر نظیر فولاد و سیمان، بیان کرد: چند سالی است که کشور در فصول گرم سال با کمبود برق مواجه است. برق خانگی را که نباید قطع کرد؛ اگر خاموشی‌ها به سمت صنایع نیز هدایت شود به تولید داخل و به صنایع مادر نظیر فولاد و سیمان خسارات زیادی وارد می‌کند.
وی در ادامه اظهار کرد: نتیجه این خسارت به صنایع، گرانی در سطح بازار است. ما در دو سال گذشته این موضوع را تجربه کردیم. یکی از عوامل گرانی سیمان و فولاد قطعی برق این صنایع و وارد شدن خسارت به این حوزه بود. در سال جاری تدابیری صورت گرفت تا در فصلی مانند زمستان که تولید برق کمتر است، تولید را افزایش داده و بخشی از تولید را ذخیره کنیم؛ بدین ترتیب در فصل تابستان خسارت کمتری به این صنایع وارد می‌شود.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت نیرو در سال جاری گام‌های مثبتی را برای جلوگیری از خاموشی‌ها چه در حوزه خانگی و چه در حوزه صنعتی برداشته است؛ اما به طور کلی این یک برنامه کوتاه‌مدت است و در بلندمدت ما باید تولید برق را افزایش دهیم تا خاموشی را در صنایعی نظیر فولاد و سیمان شاهد نباشیم.
رضایی در پایان تأکید کرد: بر اساس هدف‌گذاری صورت گرفته تا دو سال آینده با افزایش تولید، باید کمبود برق جبران شود تا در هیچ فصلی برق کارخانجات به ویژه صنایع مادر نظیر فولاد و سیمان 
قطع نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی