[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

پیگیری و اجرای ۱۱۴ مصوبه سفر رئیس‌جمهوری به فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس اعلام کرد که همه ۱۱۴ پروژه مصوب سفر رئیس‌جمهوری به این استان، در دست پیگیری و اجراست.
امیرحسین جمشیدی در جلسه پیگیری مصوبات سفر هیئت دولت به استان فارس، گفت: در مجموع ۱۱۴ پروژه در بخش‌های مختلف عمرانی، حمایتی و نرم‌افزاری با سرجمع ۱۰هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر اول دکتر رئیسی، ریاست جمهوری به فارس تعریف شده است. جمشیدی با بیان اینکه بازه زمانی تعریف شده برای اجرای این تعداد پروژه، سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بوده است، افزود: برای اجرای آنچه که مصوب بود تا انتهای سال مالی ۱۴۰۰ انجام شود، حدود ۲هزار میلیارد بودجه در نظر گرفته شده بود که از این میزان ۱۳۵۷میلیارد اعتبار اختصاص یافته که مربوط به زمینه‌های مختلف بوده است. به گفته جمشیدی، پروژه‌های شاخصی چون تکمیل سد کوار، خط دوم آب‌رسانی به شیراز، تملک محدوده سد هایقر، آب‌رسانی به قیروکارزین، زرین دشت، ارسنجان و روستاهای استهبان و نی‌ریز در حوزه آب‌رسانی در دست اقدام است. او افزود: تکمیل تصفیه خانه کازرون، راه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه، تکمیل آزادراه شیراز- اصفهان و تکمیل محور دشت ارژن به قائمیه نیز از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری اعتبار گرفته‌ و در حال انجام 
کار است.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس همچنین از احداث جاده کوار- فیروزآباد- جم، محور لار- جهرم، تکمیل بزرگ‌ر‌اه فسا- داراب- گهکم، محور نی‌ریز- قطرویه و مرودشت- درودزن از محل این اعتبارات خبر داد.
جمشیدی ضمن یادآوری اینکه گازرسانی به ۱۰۰ روستا، ۶ شهر و ۴۴۰ واحد صنعتی نیز در دستور کار است، با اشاره به پروژه‌های ورزشی و بهداشت و درمان، اختصاص ۲۰میلیارد برای تکمیل ورزشگاه ۶هزار نفری شیراز را به عنوان شاخص‌ترین پروژه ورزشی استان عنوان کرد و همچنین تکمیل بیمارستان‌های حضرت زینب(س) و اعصاب و روان شیراز را در دستور کار دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی