[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

آغاز برداشت گندم از مزارع کازرون، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برداشت گندم در این شهرستان از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تا اواسط خردادماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی با اشاره به اینکه از مجموع 37هزار و 500 هکتار از اراضی زیر کشت گندم در این شهرستان، 7500 هکتار اراضی آبی و 30هزار هکتار اراضی دیم هستند، تصریح کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی و بروز خشک‌سالی، پیش بینی می‌شود تولید و خرید تضمینی گندم نسبت به سال زراعی گذشته به شدت کاهش داشته باشد.
این مقام مسئول با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تاکنون هیچ بارش مؤثری در کازرون نداشتیم و با شرایط خشک‌سالی مواجه هستیم، اظهار کرد: 26هزار هکتار از مزارع دیم و 1500 هکتار از مزارع آبی تحت شرب رودخانه این شهرستان به سبب کاهش بارش باران از بین رفته و فاقد تولید است. رشیدی متوسط عملکرد گندم دیم و آبی در مزارع شهرستان کازرون را به ترتیب 300 کیلوگرم و 3800 کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال 35هزار تن گندم در این شهرستان تولید و بیش از 20هزار تن از این میزان توسط مراکز خرید از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود. وی اضافه کرد: برداشت گندم در کازرون به صورت مکانیزه انجام می‌گیرد و در حال حاضر با 100 دستگاه کمباین در حال انجام است و با نزدیک شدن به زمان اوج برداشت گندم در این شهرستان، تعداد کمباین‌ها به 150 دستگاه افزایش خواهد یافت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: ارقام گندم کشت شده در این شهرستان سیروان، طلایی، چمران2، برات، تیرگان (ارقام آبی) و دهدشت، کوهدشت، کریم، قابوس و ساورز (ارقام دیم) است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی