[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

محرومیت زیبنده شیراز نیست ، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس گفت: محرومیت حاشیه کلان‌شهر شیراز زیبنده سومین حرم اهل بیت(ع) نیست و باید همه دستگاه‌ها برای محرومیت‌زدایی از این منطقه تلاش کنند.
عبدالعلی کریمی سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان فارس، با اشاره به اقدامات این ستاد در حوزه‌های اجتماعی و تلاش برای رفع محرومیت از سطح کشور و استان و ایجاد اشتغال، افزود: معضلات معیشتی و اقتصادی مهم‌ترین موضوع اصلی امروزه جامعه است.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال‌هاست که موضوع اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار داده‌ و امسال را سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» معرفی کرده‌اند، گفت: این رویه نشان دهنده اهمیت مباحث اقتصادی در سطح جامعه است که با پوست و استخوان آن را لمس می‌کنیم و نقش بنیان برکت در این زمینه و عرصه حیاتی و تأثیرگذار است.
معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس با اشاره به موقعیت جغرافیایی و نقشه تقسیمات کشوری استان فارس، بیان کرد: فارس یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در بخش کشاورزی است که بیشترین فعالیت‌های این استان مربوط به این حوزه بوده و کمتر به سمت صنعت روی آورده که در این راستا آسیب‌هایی نیز وارد شده است.
کریمی با اعلام اینکه به دلیل تحریم منابع آبی و خشک‌سالی کشاورزان دچار مشکل شده‌اند، خاطرنشان کرد: به دلیل فقر مالی سرمایه گذاری کمتری در استان شکل گرفته؛ چراکه تولید ثروت در استان انجام نمی‌شود و این مهم وظایف دستگاه‌های حامی به ویژه ستاد اجرایی امام را بیشتر می‌کند. او با بیان اینکه حاشیه کلان‌شهر شیراز با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و زیبنده نیست در اطراف سومین حرم اهل بیت(ع) با چنین مشکلاتی روبه‌رو باشیم، گفت: می‌طلبد که ستاد اجرایی پای کار آمده و به‌طور ویژه در این خصوص کار کند تا این شهر آبستن مسائل و مشکلات امنیتی و اجتماعی نشود.
کریمی گفت: از این رو باید مسئولان توجه بیشتری به حاشیه‌های شهر و مبحث اشتغال، معیشت و بهداشت مردم این مناطق داشته باشند که منجر به معضلات امنیتی و اجتماعی نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی