[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

اتمام طرح نورپردازی قبور شهدا ، روزنامه شیراز نوین

غلامرضا شریف رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌ها شهرداری شیراز، از طرح نورپردازی گلزار شهدای دارالرحمه شیراز برای اولین بار خبر داد و گفت: توجه به ابعاد مختلف معنوی شهید و شهادت و مسئله فرهنگ ایثار، پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران است و انقلاب اسلامی با داشتن چنین پشتوانه‎ای در هشت سال دفاع مقدس پیروز شد و اکنون ایران اسلامی به عنوان الگو و اسوه‎ای برای سایر کشورهای جهان 
شده است. 
وی با بیان اینکه عزت، اقتدار، سربلندی و آزادگی انقلاب اسلامی ایران مدیون خون شهداست و شهدا متعلق به تمامی مردم ایران و همه اقشار هستند، تصریح کرد: فعالیت در راستای ترویج فرهنگ شهدا و ایثار سرمایه‌گذاری است. 
شریف ضمن اشاره به اینکه باید بهترین فعالیت‌ها و هزینه‌ها در این زمینه انجام شود، عنوان کرد: تأثیر شهدا در زندگی فردی و اجتماعی مردم باید نیازسنجی شود و ارائه تأثیرات و نقش شهدا در زندگی افراد از مهم‌ترین اهداف این فعالیت فرهنگی بوده که برای تمام آحاد جامعه پیام دارد.
وی افزود: گلزار شهدای دارالرحمه شیراز حدود 16873 مترمربع مساحت دارد که طرح نورپردازی و عملیات بهسازی و رفع اشکالات روشنایی گلزار شهدا توسط نیروهای واحد اجرایی مدیریت آرامستان‌ها انجام شده و به اتمام رسیده است.
شریف افزود: پیکر پاک و مطهر بالغ بر 4300 شهید در گلزار شهدای شهر شیراز مدفون است.
شریف با بیان اینکه باید از خداوند بخواهیم قدرت درک شهدا را به ما بدهد، اظهار داشت: روزگاری جوانان این مرز و بوم، برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و انسانی بدون هیچ توقع مادی جان خود را تقدیم کردند و ما باید ادامه‌دهنده راه آنها باشیم.
وی با اشاره به اینکه نباید مادران و همسران شهدای مدافعان حرم را فراموش کنیم، گفت: امنیتی که اکنون شاهد آن هستیم، از برکت خون شهدای مظلوم مدافع حرم است.
نسل جوان باید از سوابق شهدا آگاهی کافی داشته باشند و بدانند که نسل دوران دفاع مقدس در تاریخ جاودانه خواهند ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی