[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

کلنگ ۷هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید صدرا به زمین زده شد، روزنامه شیراز نوین

آیین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ۷هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمودرضا طالبان، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز در این پروژه با بیان اینکه 416هزار نفر از افراد ثبت نامی نهضت ملی و اقدام ملی در استان فارس هستند، گفت: 65 درصد از افراد ثبت‌نام شده پایش شده و 85هزار نفر نیز به مرحله نهایی رسیدند.
وی با تأکید بر اینکه تأمین زمین گام اول برای نهضت ملی مسکن است، افزود: اقداماتی انجام شده و بنا بر این بوده که در مرکز استان و کلان‌شهرها مسکنی ساخته نشود و به سمت شهرهای جدید سوق داده شود. طالبان با بیان اینکه 6600 واحد مسکن در شهر صدرا در حال ساخت است، عنوان کرد: با 7هزار واحدی که اکنون شروع شده، این تعداد به 13هزار و 600 واحد می‌رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس همچنین روز دوشنبه در خبری اعلام کرد که متقاضیانی که پیامک دریافت کردند، حتماً به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند؛ چراکه در غیر این صورت 
حذف می‌شوند.
شروع به ساخت 70هزار واحد در استان فارس
محمودرضا رضایی، معاون عمرانی استاندار فارس در این باره اظهار داشت: روز سه‌شنبه 100هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید کشور کلنگ‌زنی شده که از این 100هزار واحد، 7هزار واحد در شهر جدید صدراست.
وی با بیان اینکه از این تعداد 3هزار واحد را بنیاد مسکن و 4هزار واحد را شرکت عمران صدرا متقبل شده است، گفت: سهم استان فارس از 4میلیون مسکن دولت، 260هزار واحد است که باید توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی شود.
رضایی افزود: در استان فارس 400هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که باید همه داده‌های اطلاعاتی افراد ثبت نامی پایش شود و در نهایت کسانی که صاحب مسکن نیستند یا از تسهیلات مسکن استفاده نکرده‌اند، می‌توانند مشمول مسکن شوند.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه در استان فارس تاکنون بیش از 80هزار نفر به مرحله نهایی رسیده‌اند که قسمت عمده ساخت و سازها در صدراست و در دیگر شهرستان‌ها نیز به تناسب عملیات عمرانی شروع شده است، گفت: تاکنون 18هزار واحد با پیشرفت از فوندانسیون تا سقف پیش رفته و 2500 هکتار زمین نیز برای مسکن تأمین شده است.
رضایی با بیان اینکه به زودی عملیات 50هزار واحد دیگر شروع می‌شود که با این حساب نزدیک به 70هزار واحد عملیات عمرانی آنها شروع شده است، افزود: بر اساس تقویم، 2میلیون واحد باید در سال اول عملیات اجرایی شروع شود و به تناسب قدر سهم ما در استان فارس نیز عملیات شروع می‌شود.
وی با بیان اینکه ادارات متولی موظف به تأمین زمین هستند و دستگاه‌های خدمات رسان نیز متناسب با نیاز اقدام کنند تا خانه‌دارشدن مردم تسهیل شود، عنوان کرد: در استان فارس از همه ظرفیت‌های فنی و مهندسی استفاده می‌شود تا طراحی و نظارت پروژه‌ها باکیفیت باشد.
معاون عمرانی استاندار فارس در پاسخ به این سؤال که تفاوت این مسکن با مسکن مهر در کیفیت چگونه است، گفت: در نهضت ملی جانمایی بهتری از مسکن مهر وجود دارد و خطاهای مسکن مهر اصلاح می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی