[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

رئیس هیئت اسکواش استان فارس : نماینده شیراز توانایی صعود به لیگ برتر را دارد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
هیئت اسکواش استان فارس و شهر شیراز، هفته گذشته میزبانی خوبی از هفته دوم مسابقات اسکواش لیگ دسته یک کشور داشت.
رئیس هیئت اسکواش استان فارس درباره برگزاری ‌این مسابقات به شیراز نوین گفت: پس از وقفه‌ای که یکی دو سال به خاطر کرونا رخ داد و همچنین پس از ‌اینکه حدود چهارسال شهر شیراز میزبانی هیچ مسابقه‌ای را به عهده نگرفته بود،خوشبختانه امسال توانستیم میزبان مسابقات دسته اول اسکواش کشور باشیم. از چند ماه قبل با یک کار جهادی و همکاری همه جانبه در هیئت، مهیا و آماده میزبانی رقابت ها شدیم.
سید محمد علی میر حسینی افزود:با توجه به ماه اردیبهشت که مسافران و مهمانان زیادی به شهر شیراز می‌آیند، شرایط مناسبی را برای اسکان تیم‌ها فراهم کردیم. به گواه همه سرپرستان، مربیان و ورزشکاران،خوشبختانه توانستیم میزبانی ‌ایدئالی را برای ‌این میزبانی فراهم کنیم. برای ‌این رقابت‌ها، ما سه کورت در مجموعه ورزشی والفجر را آماده کردیم. برای ‌این مسابقات،کفپوش‌ این کورت‌ها مجدداً مرمت و بازسازی شدند و کیفیت نورپردازی مجموعه نیز ارتقا پیدا کرد و شرایط خوبی را برای برگزاری مهیا کردیم.
وی افزود:ده تیم باشگاهی از استان‌های مختلف، در کورت‌های مجموعه ورزشی والفجر حضور داشتند و مسابقات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شد.پنج تیم رقابت پایاپای و نزدیکی با هم داشتند و فکر می‌کنم تا هفته آخر مسابقات که در تابستان برگزار خواهد شد،‌این رقابت نزدیک همچنان ادامه پیدا کند.
متولی اسکواش فارس گفت:آقای جلیلی رئیس سازمان لیگ فدراسیون اسکواش، خودشان در محل برگزاری رقابت‌ها حضور داشتند و از نزدیک میزبانی شهر شیراز را مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت، رضایت کاملی از میزبانی هیئت فارس و شهر شیراز داشتند.
میرحسینی افزود: همچنین به دلیل‌ اینکه استان فارس یکی از قطب‌های داوری اسکواش محسوب می‌شود،قضاوت ‌این رقابت‌ها به عهده داوران خوب شیرازی بود. اگر چه دو داور دیگر هم از استان‌های دیگر داشتیم، اما بیشتر قضاوت‌ها توسط داوران خوب شیرازی انجام گرفت.
رئیس هیئت اسکواش استان فارس با اشاره به ‌اینکه در‌این مسابقات نماینده استان فارس تیم خوب مهر شیراز بود، اظهار داشت: همگی نفرات ‌این تیم را بازیکنان بومی و جوان استان خودمان تشکیل می‌دهند.خوشبختانه فعلاً جایگاه مناسبی را هم در جدول دارد و امیدواریم هستیم که با عملکردی که در دور نهایی مسابقات خواهند داشت، جواز حضور در رقابت‌های لیگ برتر اسکواش را به دست آورند.تیم مهر شیراز توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و آقای مهندس تاجور مدیریت ‌این تیم را به عهده دارند.‌ایشان از پیشکسوتان ورزش اسکواش هستند و ان‌شاالله بتوانیم ‌این همکاری‌ها را در سال‌های آینده هم داشته باشیم و اسکواش فارس، همیشه دارای یک نماینده خوب و قوی در مسابقات لیگ دسته اول و لیگ برتر باشد.
میرحسینی در پایان گفت: آقای محسن کریمی معاون توسعه ورزش قهرمانی هم وقت گذاشتند و از نزدیک ‌این رقابت‌ها را مشاهده کردند و ‌ایشان هم از نحوه برگزاری مسابقات و میزبانی شهر شیراز، ابراز رضایت کردند.در نهایت امیدواریم بتوانیم در آینده هم میزبانی رقابت‌های بیشتری از ورزش اسکواش باشیم.خوشبختانه زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای ‌این مورد وجود دارد و سعی می‌کنیم با جلب رضایت فدراسیون، میزبانی مسابقات بیشتری را در شیراز به عهده بگیریم.
دکتر امین مولایی رئیس هیئت اسکواش شیراز نیز در صحبت کوتاهی گفت:باید از کلیه عزیزانی که در برگزاری مسابقات کمک و همکاری کردند، رسانه‌های ورزشی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شیراز، اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز  و خانواده بزرگ اسکواش، تشکر و قدردانی کنم.
به گزارش شیراز نوین،در پایان رقابت‌های هفته دوم،تیم ریلکسر مشهد با هشت پیروزی و یک شکست،22 امتیاز و تفاضل مثبت 17 در صدر جدول ‌ایستاد.شرکت صنعتی و معدنی الماس کویر توت یزد با همین مقدار امتیاز از 10 مسابقه و تفاضل مثبت 14 در رتبه دوم قرار گرفت و فراورده‌های غذایی محلات(تک) با هفت پیروزی، دو شکست و کسب 19 امتیاز سوم شد.تیم مهر شیراز متشکل از سعيد ستارخان،مجيد مختاری،سهيل سلطانی، عرفان تاجور،بهرام قاصدآبادی و محمدعلی فرهت و با هدایت حسین دیهیمی، در ‌این رقابت‌ها شش پیروزی  و سه شکست را تجربه کرد و با 18 امتیاز در رتبه چهارم جدول قرارگرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی